کد خبر: 184808
تور ارزان قیمت:

سفر به استانبول، سفری خاطره انگیز به شهری آسیایی اروپایی

پایتخت کشور ترکیه، شهر آنکارا است. اما در کنار این شهر، شهر استانبول هم یکی از مهم ترین شهرهای کشور ترکیه است و دارای بخش های اروپایی و آسیایی است. جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی این شهر در هر دو بخش وجود دارند.
اتاق خبر 24

شهر استانبول را می توان یکی از مهم ترین شهرهای جهان دانست زیرا هر ساله تور استانبول دارای طرفداران زیادی است و افراد زیادی برای دیدن جاذبه های متعدد از نقاط مختلف جهان به این شهر فوق العاده زیبای کشور ترکیه سفر می کنند. در ادامه به بررسی جاذبه های شگفت انگیز و متعدد شهر استانبول می پردازیم:

•             قصر توپ کاپی: یکی از قصرهای بسیار زیبا در شهر استانبول و تور استانبول ارزان قیمت می باشد که قدمت زیادی دارد. از این قصر می توان نماهای زیبایی از قسمت های مختلف شهراستانبول را مشاهده نمود. همین چشم اندازی که این قصر به افراد هدیه کرده، سبب اهمیت و استقبال زیاد برای مشاهده ی این قصر زیبا شده است. زمان احداث این قصر به دوران پادشاهی عثمانی ها بازمی گردد. زمانی که استانبول به دست امپراطوری عثمانی رسید، ساخت این قصر زیبا در دستور کار قرار گرفت.

 

•             برج گاتالا: برج گاتالا یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری بخش آسیایی شهر استانبول می باشد. قدمت 700 ساله ی این بنا نشان دهنده ی تاریخی بودن و قدمت زیاد این بنا و شهر استانبول است. در اطراف برج گاتالا، کوچه و خیابان های بسیار زیبا و شگفت انگیزی وجود دارد که با قدم زدن در آن جا می توانید حس خوشایندی تجربه کنید. ارتفاع این برج شاید نسبت به دیگر برج های معروف موجود در شهرهای مختلف جهان، کمتر باشد؛ اما در دوران امپراتوری روم، این برج مرتفع ترین سازه و ساختمان آن منطقه از شهر استانبول محسوب می شده است.

•             مسجد سلطان احمد: به گزارش سفر باتو ، این مسجد بسیار زیبا جزو مهم ترین مکان های دیدنی شهر استانبول می باشد. مناره های بلند و گنبد بسیار زیبای آن، زیبایی بصری خاصی را در آن منطقه به وجود آورده است. بهره گیری از کاشی های آبی رنگ در ساخت و بنا نهادن این مسجد، در زیباتر ساختن این مسجد تاثیر بسزایی داشته است تا آنجا که نام دیگر این مسجد را "مسجد آبی " گذاشته اند و خیلی از افراد مسجد سلطان احمد را به این نام می شناسند. می توان گفت نام این مسجد در بین زیباترین مساجد موجود در دنیا قرار دارد و کمتر کسی وجود دارد که نام این مسجد را نشنیده باشد.

•             آب انبار باسیلیکا: این آب انبار بسیار زیبا در فاصله ی کمی از مهم ترین میدان شهر استانبول، یعنی میدان سلطان احمد واقع شده است. اگر به دیدن مسجد سلطان احمد می روید، می توانید از آب انبار باسیلیکا هم دیدن نمایید. زیرا این مکان زیبا روبروی مسجد سلطان احمد و در فاصله ی کمی از آن واقع شده است. پس اگر به تماشای مسجد سلطان احمد می روید، از شگفتی های آب انبار باسیلیکا نیز غافل نشوید. در این آب انبار ستون های بسیار بزرگی وجود دارند که با طراحی خاص خود بر زیبایی این آب انبار افزوده است. تعداد این ستون ها در حدود 300 عدد می باشد. انعکاس تصاویر ستون ها در آب، تصاویر فوق العاده زیبایی را ایجاد نموده است. قدمت این آب انبار به زمان حکومت پادشاهی روم برمی گردد.

•             کاخ دلما باغچه: اگر علاقه ی زیادی به تماشای یک کاخ پر زرق و برق دارید، دیدن کاخ دلما باغچه را از دست ندهید. نقشه و طرح این کاخ بسیار زیبا توسط طراحان بسیار معروف طراحی شده است. ساخت آن در دوره ی یکی از پادشاهان عثمانی صورت گرفته و مکانی برای استراحت و تفریح پادشاهان و ولیعهد آنان بوده است. به دلیل استفاده از طرح های بسیار پیچیده در ساخت آن، زیبایی فوق العاده ای دارد. این کاخ در واقع چند بخش اصلی می باشد. در یک دوره برای تهیه ی نقاشی های ملی از آن استفاده می شده است. لازم به ذکر است که اگر اهل نوشیدنی های مختلف هستید، می توانید از کافه و فروشگاه های نزدیک به این کاخ بسیار چشم نواز استفاده کنید و لذت تماشای این مکان دیدنی را با نوشیدن یک قهوه ی ترک اصل، تکمیل نمایید. برای مشاهده ی این کاخ زیبا باید از بین یک باغ بسیار سرسبز و دیدنی عبور نمایید.

•             مسجد فاتح استانبول: این مسجد را به سبک معماری ترک بنا نهاده اند. مسجد فاتح در واقع یکی از مجهزترین مساجد تمام دنیا است. از این سو شاید بتوان آن را یک بنای ملی برای کشور ترکیه در نظر گرفت. در این مسجد بسیار زیبا، امکانات رفاهی، بهداشتی و علمی وجود دارد که توانسته خیلی از افراد را به این مکان جلب کند. مسجد فاتح از مکان های پر رفت و آمد و بسیار زیبای شهر استانبول محسوب می شود. شاید تعجب کنید اما این مسجد جزو معدود مسجدهایی است که امکانات رفاهی زیادی همچون حمام و آسایشگاه دارد. در مکتب خانه این مسجد هم می توانید به مطالعه ی علمی بپردازید. اگر با تور استانبول به این شهر سفر می کنید، حتما به دیدن این مسجد فوق العاده زیبا خواهید آمد