کد خبر: 184804
یادداشت اتاق خبر24:

ارتباط با سردار سلیمانی دلیل اخراج دو دیپلمات ایران از آلبانی!

دولت آلبانی دو دیپلمات ایرانی را اخراج کرد؟ اما دلیل اخراج این دو دیپلمات جالب توجه است.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

قطعاً پس از این همه بحث و جدل در باره اف ای تی اف، نام این نهاد مالی بین المللی را شنیده یا خوانده اید.

اف ای تی چند کنوانسیون دارد که کنوانسیون پالرمو و سی اف تی دو کنوانسیونی است که دولت اصرار زیاد به پیوستن به آن دارد.

مجمع تشخیص مصلحت نظام هنوز نظر خود را درباره پیوستن ایران به اف ای تی اف و اجرای دو کنوانسیون پالرمو و سی اف تی اعلام نکرده است.

آمریکا و اروپا سعی دارند تا اف ای تی اف را به ایران تحمیل کنند، ساز و کار این نهاد بر این اساس است که قوانینی را در خود دارد مبنی بر مبارزه با تروریسم و پولشویی و هر کشوری که دست به این دو موضوع بزند از سوی این نهاد مالی بین المللی تحریم می شود.

تحریم های اقتصادی، تحریم های بانکی و مالی بین المللی گریبان کشوری را خواهد گرفت که بر اساس چارچوب هایی که اف ای تی اف تعبیه کرده، قرار نداشته باشد.

قوانین این سازمان بر اساس تعابیر و تعاریف آمریکا و اروپا نوشته شده، به این معنا که برای متهم و مجرم کردن کشوری به اتهام حمایت از تروریسم، تعریف تروریسم از منظر آنها، شامل گروه مقاومت می شود.

حزب الله لبنان، گروه های مقاومت فلسطین، مردم و انصارالله یمن، نیروهای مردمی عراق و البته در ایران سپاه پاسداران شامل تعریف اف ای تی اف میشوند.

سردار دلاور ایران حاج قاسم سلیمانی که با دستور ترامپ از سوی ارتش تروریسم آمریکا در بغداد ترور شد و به شهادت رسید، در فهرست اشخاص تروریسم قرار داشت. در حالی که سپهبد سلیمانی یک شخصیت سیاسی و نظامی بلند پایه ایران بود و وجهه بین المللی داشت.

اکنون که او از سوی آمریکا ترور شده و به شهادت رسیده است، مجامع بین المللی یا همین گروه ویژه اقدام مالی  (اف ای تی اف)، به خاطر اقدام تروریستی آمریکا علیه ایران در به شهادت رساندن سردار سلیمانی در بغداد، به موضوع ورود می کند و آمریکا را کشوری تروریسم معرفی خواهد کرد؟

قطعاً چنین اتفاقی نخواهد افتاد و آمریکا از اتهام حامی تروریسم بودن مبرا است، چرا که همه ساز و کار اف ای تی اف را ایالات متحده تعیین کرده است.
هفته گذشته بود که انگلیس نیز حزب الله لبنان را یک گروه تروریستی نامید و حتی از اقدام آمریکا در ترور سردار سلیمانی حمایت کرد.
اینها را گفتیم تا بگوییم که پیوستن به اف ای تی اف در این شرایط، چه اتفاقی را برای جمهوری اسلامی ایران رقم خواهد زد.
به یک نمونه از برخوردهایی که کشورهای غربی با جمهوری اسلامی ایران می کنند اشاره می کنیم.
دولت آلبانی، دبیر سوم و وابسته فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در تیرانا را به خاطر ارتباط و تماس مستقیم این دو با شهید سردار قاسم سلیمانی اخراج کرد.

استدلال دولت آلبانی نیز این است که سردار سلیمانی یک تروریست بود و از تروریست ها حمایت میکرد.
اقدام دولت تیرانا در اخراج دو دیپلمات ایرانی، حمایت از تروریسمی است که آمریکا در ترور سردار سلیمانی نشان داد.

قدر مسلم، با اقدامی که آلبانی انجام داد، باید در انتظار ورود دیگر رژیم های اروپایی در این زمینه باشیم.
اکنون یکی از کشورها و دولت های دست چندم اروپا اقدام به اخراج دو دیپلمات کشورمان به خاطر ارتباط و تماس مستقیم این دو با قاسم سلیمانی اقدام کرد، فردا دولت ها و کشورهای رده بالاتر در اروپا دست به چنین کاری خواهند زد.

آلبانی کشوری است که گروه تروریستی منافقین در آن پایگاه دارد و بسیاری از اقدماتی که در زمینه فضای مجازی و جنگ رسانه ای از سوی منافقین علیه ایران صورت می گیرد از داخل آلبانی است.

دولت آلبانی از گروه تروریستی منافقین حمایت می کند، اما دو دیپلمات ایرانی را به خاطر ارتباط مستقیم آنها را سردار سلیمانی،اخراج می کند.

این رفتار دوگانه غربی ها در قبال تروریسم و مفهومی که آنها برای خود تعریف کرده اند، مانعی بر سر راه پیوستن ایران به اف ای تی اف است ضمن آن که اگر قرار بر اعمال تحریم های اقتصادی علیه ایران از سوی اف ای تی اف باشد، دیگر تحریمی باقی نمانده که بخواهد اعمال شود.

برجام دولت تدبیر و امید، نتوانست تحریم های اقتصادی را برچیند، چگونه اصرار دارد با پیوستن به اف ای تی اف تحریم های بانکی لغو می شود؟!