کد خبر: 184791
یادداشت اتاق خبر24:

تحریم جشنواره فجر در راستای هدف قرار دادن 52 نقطه فرهنگی ایران

روزهای اخیر پر از ماجراهای تلخ و شیرین و درس‌آموز برای ملت ایران بود. بعد از ترور و شهادت سپهبد سلیمانی یعنی سرشناس‌ترین و قوی‌ترین فرمانده مبارزه با تروریسم در کل منطقه، توسط آمریکای تروریسم پرور و جنایتکار،  مراسم تشییع سردار دلها با حضور میلیونی مردم  و در هم کوبیدن پایگاه آمریکایی، با اصابت موشکهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سیلی جانانه ای به هیبت پوشالی آمریکا بود.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

 با توجه به تهدیدات آمریکا مبنی بر هدف قرار دادن 52 نقطه فرهنگی ایران، شرایط کشور در حالت آماده باش جنگی قرار داشت که متاسفانه هواپیمای مسافربری اوکراین به اشتباه، هدف پدافند ضد هوایی سپاه قرار گرفت.
پس از اعلام صادقانه و سریع خطای انسانی در هدف قرار گرفتن هواپیمای مسافربری اوکراین، حرکتی بین عده ای محدود در قالب اعتراض شکل گرفت، که به علت برخی اشکالات در ارائه واقعیت ماجرا طبیعی بود. اما ناگهان، این موج طبیعی از فرآیند نرمال خود به «موج‌سواری» تغییر مسیر داد. برخی که به خیابان‌ها آمده بودند، شعارهای انسانی و اعتراضی خود را به شعارهای ساختارشکن و نابهنجار تغییر دادند. در ادامه این تغییر رویکرد، به اصطلاح سلبریتی ها هم وارد قائله شدند و با انتشار سخنانی که عمده آنها در فضای مجازی رقم خورد، صحبت از تحریم مجموعه جشنواره‌های فجر کردند. تعدادی از کارگردانان، بازیگران  و عوامل سینما، جشنواره فجر را تحریم کردند، برخی خبرنگاران و سایت‌های سینمایی، اطلاع‌رسانی از آن و برخی از داوران هم فرآیند قضاوت و داوری در این جشنواره را بایکوت کردند.
با استارت تحریم جشنواره فجر عده ای محدود ندانسته در جو روانی آن گرفتار شدند، که قدری احساسی و حاکی از عدم شناخت شرایط و فضای سیاسی کشور است و عده ای هم که هدفی جز نابودی فرهنگ و هنر ایران ندارند، در راستای توییت رئیس جمهور آمریکا یعنی نابودی فرهنگ و هنر ایران گام برداشته اند.
این رفتارهای متناقض بعضی هنرمندان که به مذاق رسانه های ضد انقلاب و بدخواهان ایران زمین خوش آمده، جایگاه این قشر را در میان مردم تنزل می‌دهد، که نتیجه ای جز قربانی شدن فرهنگ و هنر ایران ندارد.
جشنواره فجر که می تواند تریبونی برای بیان رسای احساسات و همدردی هنرمندان با آحاد جامعه شود، در واقع با به صطلاح تحریم همین عده محدود هم به نوعی یک فرصت سوزی در ابراز همدردی با مردم محسوب می شود.
به نظر می رسد، اهالی فرهنگ و هنر  باید با بصیرت بیشتری تصمیم بگیرند و حساب خود را از کسانی که هدفشان جز نابودی فرهنگ و تمدن  ایران نیست جدا کنند.

 

 

نویسنده:فاطمه محمدی