کد خبر: 184718

ادامه امدادرسانی هلال‌احمر به سیل‌زدگان

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان با تشریح جزئیات امدادرسانی به سیل‌زدگان در روزهای اخیر گفت: به ۵۲ هزار نفر از هموطنان امدادرسانی شده و بیش از ۶ هزار نفر اسکان اضطراری داده شده‌اند.
اتاق خبر 24

سول راشکی اظهار داشت: با شروع بارندگی‌های سیل‌آسا که از هفته گذشته جنوب استان را فرا گرفت تاکنون هلال احمر استان سیستان و بلوچستان به بیش از 52 هزار نفر امدادرسانی هوایی انجام داده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در هفت روز اخیر خدمات‌رسانی به مردم سیل‌زده در 386 روستا صورت گرفته است عنوان کرد: در حال حاضر 2 فروند بالگرد هلال احمر در حال امدادرسانی هوایی به مردم سیل‌زده جنوب سیستان و بلوچستان هستند.

وی گفت: 495  تیم عملیاتی کار امدادرسانی به سیل‌زدگان را برعهده دارند که تاکنون به 11 هزار و 769 خانوار آسیب دیده شامل 52 هزار و 902 نفر توسط نجات گران هلال احمر امدادرسانی شده است.

به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان تاکنون 70 سورتی پرواز جهت انجام عملیات نجات، جستجو و توزیع اقلام امدادی در مناطق آسیب‌دیده صورت گرفته است و کار امدادی همچنان در این مناطق استمرار دارد.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای شروع باران سیل‌آسا در جنوب استان تاکنون 6 هزار و 150 نفر در هزار و 331 چادر امدادی اسکان اضطراری داده شده‌اند افزود: تا این لحظه بیش از 2 هزار تخته موکت، نزدیک به 6 هزار تخته پتو و حدود 6 هزار و 138 کیلوگرم نایلون بین سیل‌زدگان جنوب استان توزیع شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم