کد خبر: 184685

راز داشتن عمری طولانی

یک روانشناس گفت: افراد با انجام اموری نه چندان دشوار می‌توانند به افزایش طول عمر خود کمک کنند.
اتاق خبر 24

نسیم رزمخواه دکترای روانشناسی درباره ارتباط بین رفتن به اماکن فرهنگی و هنری با افزایش طول عمر افراد اظهار کرد: به طور کلی رفتن به اماکن فرهنگی و هنری مانند موزه و تئاتر امید به زندگی اشخاص را افزایش می‌دهد و طومل عمر آنها را بیشتر می‌کند. تحقیقی درباره افراد کهنسال نشان می‌دهد که اشخاص کهنسالی که کار‌های هنری بیشتر انجام می‌دهند و به اماکن فرهنگی و هنری بیشتر حضور دارند، نسبت به بقیه اشخاص بیشتر عمر می‌کنند.

او بیان کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهند افرادی که کار‌های هنری بیشتر انجام می‌دهند یا به اماکنی مانند موزه و تئاتر بیشتر می‌روند اغلب هوش معنوی بالاتری دارند، هوش معنوی مباحث شناختی و انگیزشی را در افراد افزایش می‌دهد، مهارت‌های سازگاری را در آنها ایجاد می‌کند، امید به زندگی آنها را فزایش و احتمال مرگ زودرس را کاهش می‌دهد.
اضطراب مرگ بیشتر به سراغ چه کسانی می‌رود؟

این روانشناس افزود: یکی از موضوعاتی که احتمال مرگ زودرس را در افراد بالا می‌برد، اضطراب مرگ است که ما این موضوع را در سالمندان بسیار بیشتر مشاهده می‌کنیم؛ تحقیقات نشان می‌دهند، افرادی که به انجام فعالیت‌های هنری علاقه‌مند هستند، اضطراب مرگ در آنها پایین‌تر است، عمر طولانی‌تر و با کیفیت‌تری دارند و مرگ زودرس کمتر به سراغ آنها می‌آید.

منبع: تابناک