کد خبر: 184670

ترامپ بار دیگر از ترور سردار سلیمانی دفاع کرد

دونالد ترامپ در اقدامی وقیحانه از صدور فرمان ترور سردار سلیمانی مجددا دفاع کرد و در توجیه آن مدعی شد سردار سلیمانی قصد انجام حملاتی علیه نیرو‌های آمریکایی داشته است.
اتاق خبر 24

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر از صدور دستور به ارتش تروریست آمریکا برای به شهادت رساندن سردار سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و ابومهدی المهندس، معاون فرمانده نیروهای بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) دفاع کرده و در توجیه آن مدعی شد سردار سلیمانی قصد انجام حملاتی علیه نیرو‌های آمریکایی داشته است.

ترامپ گفت که سردار سلیمانی از سوی دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در فهرست تروریسم قرار داشت؛ ولی اوباما علی‌رغم انجام این اقدام کاری در خصوص آن انجام نداد. ترامپ مدعی شد سردار سلیمانی باید ۲۰ سال قبل‌تر حذف می‌شد.

ترامپ در سخنرانی در جمع طرفدارانش در میلواکی، بزرگترین شهر ایالت ویسکانسین به ناآرامی‌های پراکنده اخیر در تهران اشاره کرد و مدعی شد ایرانی‌ها او را دوست دارند!

ترامپ پس از اشاره به اینکه گروهی از شرکت‌کنندگان در این ناآرامی‌ها از پا گذاشتن روی پرچم آمریکا خودداری کرده‌اند، گفت: «دیدید چه اتفاقی افتاده؟ در ایران، معترضان برای اولین بار طرف ما هستند. آن‌ها طرف ما هستند.»

منبع: جام نیوز