کد خبر: 184620

سارق اینترنتی قبل از انتقال وجه دستگیر شد

رئیس پلیس فتا از دستگیری یک سارق اینترنتی قبل از انتقال وجه پول خبر داد.
اتاق خبر 24

سرهنگ "تورج کاظمی" رئیس پلیس فتا گفت: سوم آبان ماه مردی ۳۰ ساله با در دست داشتن پرونده‌ای از دادسرای مبارزه با جرایم رایانه‌ای (ناحیه ۳۱ تهران) به پلیس فتا مراجعه و اظهار داشت، مبلغ ۱۶۰ میلیون ریال از حساب بانکی اش سرقت شده است.

وی افزود: شاکی در ادامه اظهاراتش گفت: از طریق اینترنت گاه گاهی خرید اینترنتی انجام می‌دهم تا اینکه روز گذشته متوجه شدم مبلغ ۱۶۰ میلیون ریال از حسابم کم شده است درحالی که کارت عابر بانک نزد خودم است و خریدی نداشتم و اطلاعاتم نیز در دسترس سایر افراد نبوده است.

سرهنگ کاظمی گفت: شناسایی متهم یا متهمان پرونده در دستور کار مهندسان فتا قرار گرفت و مشخص شد احدی از اعضای خانواده شاکی با استفاده از کارت عابر بانک شاکی، خرید اینترنتی در شبکه اجتماعی اینستاگرام داشته است و متهم با هدایت خریدار به صفحه جعلی اطلاعات کارت عابر بانک شاکی را سرقت کرده است.

وی افزود: با تلاش مأموران هویت متهم که مردی ۲۶ ساله و ساکن محدوده سی متری جی شناسایی و متهم طبق دستور قضائی در محل سکونتش دستگیر و به پلیس فتا انتقال یافت.

رئیس پلیس پایتخت در ادامه بیان کرد: متهم در تحقیقات پلیسی، گفت کانالی را در اینستاگرام برای تبلیغ و فروش لوازم آرایشی ایجاد کرده ام و لوازم آرایشی می‌فروشم. افرادی که قصد خرید داشتند به درگاه جعلی بانک که از قبل طراحی کرده بودم هدایت می‌کردم و از حساب بانکی خریداران برداشت می‌کردم.

وی با اشاره به اینکه متهم قبل از انتقال وجوه سرقتی شناسایی و دستگیر شد، گفت: کل مبلغ سرقتی با دستور قضائی به شاکی عودت و متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار دادسرای مبارزه با جرایم رایانه‌ای قرار گرفت.

منبع: باشگاه خبرنگاران