کد خبر: 184616

بارش بی سابقه در مناطق جنوبی

آقابیگی گفت: بارش‌های اخیر در استان‌های جنوبی کشور بی سابقه بوده و ظرفیت بسیاری از سد‌های استان سیستان و بلوچستان تکمیل شده است.
اتاق خبر 24

سیف‌الله آقابیگی مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با اشاره به بارش‌های اخیر در استان‌های جنوبی کشور اظهار کرد: تعامل و هماهنگی مناسبی میان وزارت نیرو و سازمان هواشناسی برقرار است به گونه‌ای که متعاقب صدور هشدار از سوی سازمان هواشناسی مبنی بر افزایش بارش پیش بینی شده و احتمال جاری شدن سیلاب، جلسات متعددی در سطح کشور برگزار شد.
پیش بینی وقوع بارش های اخیر را داشتیم
مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران تصریح کرد: در این جلسات با مشارکت بخش‌های آب، آب و فاضلاب، توانیر، نیروگاه‌های برق حرارتی و برقابی شرایط مورد ارزیابی قرار گرفت و کار‌هایی که لازم بود قبل از وقوع بارش و سیلاب توسط همکاران در بخش‌های مختلف وزارت نیرو به عنوان اقدامات پیشگیرانه انجام شد.

وی افزود: این اقدامات متمرکز به منابع آبی، سد‌ها،  رودخانه‌ها و همچنین خطوط انتقال نیرو در نیروگاه‌ها است و حداکثر تهمیدات لازم اندیشیده شد. اکیپ‌های اجرایی و عوامل بهره برداری حداکثر آمادگی لازم را داشتند و بعد ازظهر روز چهارشنبه تمام برنامه ریزی ها  انجام و پیش بینی های لازم صورت گرفت.

آقابیگی بیان کرد: عمدتا در سیستان و بلوچستان، هرمزگان، در مناطقی از بوشهر، استان خراسان جنوبی و رضوی شاهد بارش‌های قابل توجهی هستیم.

منبع: تابناک