کد خبر: 184604

هوش مصنوعی به کمک سرمایه‌گذاران آمد

امروز هوش مصنوعی در بسیاری از دانش‌ها و علوم ورود پیدا کرده است.بازار سرمایه یکی از حوزه‌هایی است که توسعه هوش مصنوعی در آن، پیشرفت‌های فراوانی به همراه خواهد داشت.
اتاق خبر 24

هوش مصنوعی یا هوش ماشینی به هوشی که یک ماشین در شرایط مختلف از خود نشان می‌دهد، گفته می‌شود. به عبارت دیگر هوش مصنوعی به سیستم‌هایی گفته می‌شود که می‌توانند واکنش‌هایی مشابه رفتارهای هوشمند انسانی از جمله درک شرایط پیچیده، شبیه‌سازی فرایندهای تفکری و شیوه‌های استدلالی انسانی و پاسخ موفق به آنها، یادگیری و توانایی کسب دانش و استدلال برای حل مسایل را داشته باشند.

یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی توانسته با به‌کارگیری متخصصین این حوزه اقدامات مؤثری در تولید و عرضه نرم‌افزارهای مالی بر پایه هوش مصنوعی انجام دهد.

علی رسولی‌زاده، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان مذکور معتقد است: در حالی که حجم و گستره مسائل اقتصادی که مردم با آن دست به گریبان هستند، بسیار بالاست، متأسفانه سواد مالی مردم برای مواجهه با این مسائل بالا نیست و همچنین دسترسی مردم به اطلاعات و راهنمایی‌های ساده و کاربردی وجود ندارد.

این فعال فناور ادامه داد: انجام این کار، مستلزم پرداختن و فراهم کردن دو رکن اساسی است؛ یک، ایفای نقش دستیاری و دو، انجام آن به صورت هوشمند، که جمع این موارد، ارائه سامانه‌های مالی است؛ هوش مصنوعی، اساس چنین کاری است.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان درباره فعالیت و سامانه‌های طراحی شده این شرکت گفت: یکی از این سامانه های اعتبارسنجی، سامانه‌ای است که در مدت حدود دو سال، بیش از دو میلیون نفر را اعتبارسنجی کرده است. نیاز به اعتبارسنجی به آنجا برمی‌گردد که فروشنده‌هایی که محصولات خودشان را به صورت قسطی می‌فروشند یا کسانی که ملکی را اجاره می‌دهند یا حتی بانک‌هایی که تسهیلات پرداخت می‌کنند، چطور می‌توانند مطمئن شوند پول‌شان به موقع به دست‌شان می‌رسد؟ همه این افراد می‌خواهند از اعتبار طرف مقابل‌شان اطمینان پیدا کنند که آیا این فرد، پول را در موعد مقرر پرداخت می‌کند یا خیر؟ به عبارتی هر جا قرار است خدمتی به صورت اعتباری یا نسیه یا مدت‌دار ارائه شود، نیازمند اعتبارسنجی هستیم.

منبع: خبرآنلاین