کد خبر: 184580

جزئیات طرح کاهش «مناسبات ایران با انگلیس، آلمان و فرانسه»

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به جزئیات طرح «کاهش مناسبات ایران با انگلیس، آلمان و فرانسه» در مجلس گفت: در ماده واحده این طرح آمده است از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون، طرح مناسبات دیپلماتیک ایران با این سه کشور در حد کنسولی کاهش پیدا کند.
اتاق خبر 24

سید محمدجواد ابطحی با اشاره به جزئیات طرح «کاهش مناسبات با انگلیس، آلمان و فرانسه» در مجلس گفت: این طرح در پی حمایت‌های برخی از کشورهای اروپایی  از  جنایات آمریکا در  موضوع ترور «سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی» و «بدعهدی در برجام » مطرح شده است.

وی افزود: در ماده واحده این طرح آمده؛ از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون طرح مناسبات دیپلماتیک ایران با سه کشور انگلیس و آلمان و فرانسه در حد کنسولی کاهش پیدا کند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس بیان داشت: طبق تبصره این ماده واحده، وزارت امور خارجه موظف به اقدامات حقوقی در پیگیری منافع ایران با این سه کشور است و باید گزارش آن را هر سه ماه یک بار به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارائه دهد.

این نماینده مجلس بیان داشت: این طرح درحال حاضر به امضای جمعی از نمایندگان فراکسیون ولایی رسیده است؛ با این حال «حمیدرضا حاجی‌بابایی» رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی درباره این طرح عنوان کرد که این طرح فعلا در فراکسیون باشد تا این موضوع در هیئت رئیسه فراکسیون مورد بررسی قرار گیرد. 

ابطحی گفت: البته پیرو تدوین این طرح برخی از دوستان اذعان داشتند که کاهش سطح مناسبات فعلا با انگلیسی‌ها صورت پذیرد.

منبع: میزان