کد خبر: 184410

حماسه بزرگ لشکر میلیونی شهید سپهبد قاسم سلیمانی

حضور پرشکوه مردم از ملیت‌های گوناگون در مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد قاسم سلیمانی نشان داد که عشق به سردار حد و مرز نمی‌شناسد.‌
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

آن زمان که در راه معبودت قدم برداری، عاشق می‌شوی و این عشق حدومرز نمی‌شناسد، فرقی نمی‌کند به کدام ملیت تعلق داشته باشی همه یکرنگ شده و خدایی می‌شوی.

چهره‌اش بین‌المللی است و تنها ایرانی‌ها او را نمی‌شناسند، بیش از سی سال است که در خط مقدم جبهه‌های حق علیه باطل جنگیده و همین در معرکه بودنش، او را در میان سایر فرماندهان و هم‌رزمانش خاص کرده است. به نام حاج قاسم می شناسنش. اما اکنون در میان ما نیست و به دست شقی‌ترین انسان‌های روی زمین به شهادت رسیده. 

اما حضور پرشکوه مردم از ملیت‌های گوناگون در مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد قاسم سلیمانی نشان داد که عشق به سردار حد و مرز نمی‌شناسد.‌

مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در شهرهای مختلف ایران مملو از حضور مردمی از ملیت‌های گوناگون کنار مردم ولایی و انقلابی ایران‌زمین بود تا‌ انزجار خود را از استکبار جهانی نشان دهند.

‌مردم حتی از ملیت‌های گوناگون از آذربایجان، نیجریه، پاکستان، ترکیه و روسیه همه و همه آمده‌اند تا ضمن محکوم کردن اقدام جنایتکارانه ترامپ در به شهادت رساندن سردار مقاومت، آمادگی خود را برای انتقام سخت اعلام کنند.

تصاویر حضور میلیونی مردم پایتخت ایران برای تشییع پیکر پاک حاج قاسم سلیمانی و یاران شهیدش، بهت جهانی را برانگیخت و عمده رسانه‌های خارجی را مجبور به پوشش پر ضریب این رخداد عظیم کرد.

اما مردم در شهر اهواز، شیراز، کرمان و قم هم حماسه تاریخی را در سوگ شهادت سپهبد قاسم سلیمانی رقم زدند.

مراسم تشییع حاج قاسم

حضور ۷میلیونی تهرانی‌ها در وداع با حاج قاسم

براساس برآورد‌های اولیه و بررسی‌های میدانی و تجمیع آمار از مبادی ذی‌صلاح؛ حداقل حدود 7 میلیون تهرانی در مراسم وداع و تشییع پیکر مطهر سردار سرافراز سپاه اسلام حضور داشتند.

جمعیت گسترده مردمی با در دست داشتن تصاویر و پرچم‌هایی منقوش به عکس سپهبد شهید قاسم سلیمانی در خیابان‌های اطراف دانشگاه تهران و مسیرهای منتهی چشم‌نوازی می‌کرد.

«مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» در پایتخت ایران اسلامی توسط شرکت کنندگان در مراسم تشییع شهید سپهبد قاسم سلیمانی طنین انداز شد.

مردم تهران همچنین در این مراسم شعار «نه سازش، نه تسلیم نبرد با آمریکا» سر دادند.

تهرانی ها با شعار «می‌کشم، می‌کشم آنکه برادرم کشت» به سمت محل اقامه نماز بر پیکران شهیدان حرکت کردند.

از دیگر مسائل قابل توجه دست نوشته های زیادی با هشتگ #انتقام_سخت و با مضمون ضرورت اقدام متقابل در برابر اقدام تروریستی آمریکا بود که مردم در دست داشتند.

«فرزندان شهدا انتقامی سخت از آنان می‌گیرند»، «لشکر قاسمیون»، «ترامپ قمار باز من حریف تو هستم»، «بدرود فرمانده»، «سنگرت خالی نیست ابومهدی» از دیگر مضامین پلاکاردها و دست نوشته های مردم شرکت کننده در مراسم تشییع سپهبد قاسم سلیمانی در تهران بود.

جمعی از تشییع‌کنندگان تهرانی در واکنش به اقدام تروریستی آمریکا در ترور سردار سلیمانی، به صورت کفن پوش وارد مراسم شدند.

مراسم تشییع حاج قاسم

مردم با آن همه شور و شعور معنوی امت بزرگ اسلامی و خلق حماسه‌های تجدید بیعت با سردار دل‌ها در شهر‌های مختلف کشور (به‌ویژه در شهر‌های اهواز، مشهد، تهران، قم و کرمان)، پیام صلح و وحدت را برای دوستان، مستضعفان، آزادگان و عموم مردم جهان، و خشم انقلابی، انتقام سخت و پشیمان‌کننده را از جلادان آمریکایی ــ صهیونیستی فریاد زدند.

واکنش رسانه‌های خارجی به یک تشییع تاریخی

"المیادین" تمام گزارش‌ها و اخبار تاپ خود را به رخدادهای مربوط به شهادت و تشییع جنازه سردار سلیمانی اختصاص داد.

این رسانه عربی همچنین در اصلی‌ترین گزارش صفحه یکم خود، تشییع پیکر پاک سردار سلیمانی در تهران را میلیونی نامید و صحبت‌های دختر این شهید در مراسم تشییع در تهران را منتشر کرد.

"یواس‌ای تودی" در یک گزارش تصویری با اشاره به راهپیمایی عزادارانه نمازگزاران تهرانی در روز جمعه گذشته؛ این حرکت را "تظاهرات هزاران نفری ایرانیان علیه آمریکا" نامید و تعدادی از تصاویر سردار شهید سلیمانی را منتشر کرد.

خبرگزاری انگلیسی "رویترز" هم که روز یکشنبه گذشته گزارش تصویری کاملی از تشییع عظیم سردار سلیمانی در اهواز منتشر کرده بود؛ مراسم تهران را "اجتماع عظیم مردم" توصیف کرد و تیتر خود را به صحبت‌های دختر سردار سلیمانی در این مراسم اختصاص داد.

رویترز نوشت: دختر او اخطار "روز تاریک" را به آمریکا داد.

این رسانه همچنین به حضور متحدان ایران در مراسم تشییع جنازه سپهبد سلیمانی نیز اشاره کرد.

شبکه خبری "الجزیره" رسانه دیگری بود که حضور مردم تهران در مراسم تشییع سردار سلیمانی را "دریای عزاداران" نامید و مطالبه آنها را انتقام قتل سردار شهید دانست.

الجزیره به مناسبت شهادت سردار سلیمانی، هدر سایت خود را نیز با تصویری از اجتماع عظیم تهرانی‌ها تغییر داد و به پوشش اخبار مربوط به شهادت سردار سلیمانی پرداخت.

خبرگزاری آلمانی "دویچه‌وله" نیز با انتشار اخبار مربوط به تشییع پیکر سردار سلیمانی در اصلی‌ترین گزارش صفحه اول خود؛‌ مدعی شد که اگرچه تلویزیون ایران جمعیت حاضر در این مراسم را میلیونی توصیف می‌کند ولی منابع خارجی نمی‌توانند این موضوع را تأیید کنند!

دویچه‌وله در عین حال تصویری از جمعیت متراکم تشییع‌کنندگان تهرانی در میدان انقلاب را در همین گزارش منتشر کرد.

شبکه خبری راشاتودی در کشور روسیه نیز تشییع سردار سلیمانی را بصورت زنده پخش کرد.

این رسانه‌ها با انتشار تصاویری از تشییع سردار سلیمانی در اهواز، مشهد و تهران و نیز تصاویر اقامه نماز رهبر انقلاب بر ابدان شهدا، هریک تلاش کردند تا با توجه به خط مشی‌های دوستانه یا دشمنانه خود به انعکاس این رویداد تاریخی بپردازند.

 

حماسه ابراز وفاداری کرمانی ها به حاج قاسم

مراسم تشییع پیکر شهید سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ‌و همرزم شهید سردار پورجعفری در زادگاهش کرمان با حضور پرشور و میلیونی مردم آغاز شد.

این مراسم در میان سیل خروشان مردم و مسئولان از میدان آزادی به سمت میدان شهدا برگزار شد.

مراسم تشییع حاج قاسم

آحاد مختلف مردم از شهرهای مختلف خود را به کرمان رسانده‌اند تا در این مراسم باشکوه ‌شرکت کنند و مردم پیکر پاک شهید سلیمانی را در آغوش گرفتند.

حضور نوجوانان و جوانان و بانوان در این مراسم پررنگ بود و مردم با سر دادن شعارهایی علیه استکبار و عواملش، این جنایت هولناک آمریکایی ها در عراق را محکوم  کردند.

مردم با سردار دادن شعار "مرگ بر آمریکا"، "مرگ بر اسرائیل" و شعارهایی در تجلیل از مقام شامخ شهید سلیمانی به استقبال پیکر شهید در میدان آزادی رفته‌اند تا سردار محبوب دل‌ها را با اندوه و حزن فراوان تشییع کنند.

 

انتقام سخت، پشیمان‌کننده و تمام‌کننده

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در ‌آیین تششیع پیکر مطهر سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و سردار حسین پورجعفری در جمع میلیونی عزاداران در میدان آزادی کرمان اظهار داشت: حرف آخر را اول می‌زنم انتقام می‌گیریم.

وی تاکید کرد: از عاملان ترور سپهبد شهید سلیمانی انتقام "سخت، پشیمان‌کننده و تمام‌کننده" از دشمن می‌گیریم.

 

«قاسم سلیمانی». مردی که عاشق گمنامی ‌بود، دارد شُهره آفاق می‌شود. ‌اشرار عالم تصور می‌کردند با ‌ترور او در فرودگاه بغداد، کارش را یکسره می‌کنند. درست مانند قتله کربلا که گفتند در نیم روز، کار را یکسره می‌کنیم و حماقتی را مرتکب شدند که پیامدهای آن تا قیامت، پشت شیطان را خواهد لرزاند. ۱۳۸۰ سال بعد، پیکر چند سرباز لشکر ثارالله(ع) در آتش کینه شیطان بزرگ سوخت و خبرساز شد. حالا «قاسم سلیمانی» به تنهایی، یک رسانه و یک پیام غیرقابل سانسور است. عاشق گمنام، حالا خبر اول دنیا شده و دشمنانش ولو با سانسور، مجبورند گزارش تشییع شهر به شهر او را منتشر کنند.

مراسم تشییع حاج قاسم

سردار این بار آمده که بماند برای همیشه؛ می‌آید که به جای یک عمر نخوابیدن تا ابد در آغوشت وطن و در کنار یاران دیرین و همرزمان قدیم آرام بگیرد.

در واقع همه آمده اند، بیش از ۱۰۰ ملیت در مراسم تشییع سردار دل‌ها شرکت داشتند و در کنار مردم همیشه درصحنه، حاج قاسم و هم‌رزمانش را به سمت میعادگاه عاشقان تشییع کردند.