کد خبر: 184401

بازتاب جهانی مراسم تشییع سردار سلیمانی در زادگاهش

آخرین مرحله از آیین تشییع سردار شهید قاسم سلیمانی در زادگاهش‏، همانند مراسمی که در چند روز اخیر در شهر‌های مختلف کشور برگزار شد، در رسانه‌های جهان بازتاب گسترده‌ای داشت.
اتاق خبر 24

 پس از مراسم تشییع پیکر‌های شهدای مقاومت با حضور گسترده مردم عراق در کاظمین، بغداد، کربلای معلی و نجف اشرف و سپس در شهر‌های مختلف ایران از جمله اهواز، مشهد مقدس، تهران و قم، حالا نوبت مردم کرمان است تا فرزند برومند و غیورش، سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را تا خانه ابدی همراهی کند.

مراسم تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی در کرمان هم مانند تهران از همان ساعات اولیه قبل از شروع مراسم در رسانه‌های جهان بازتاب داشت.

سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندس، فرمانده الحشد الشعبی و تعدادی دیگر از مبارزان و فرماندهان مقاومت جبهه مقاومت طی حمله ناجوانمردانه بامداد جمعه نیرو‌های متجاوز و تروریست آمریکایی به فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.

کشورهای مختلف و مقامات بسیاری از گوشه و کنار جهان، این جنایت ضد بشری آمریکا را محکوم کرده‌اند. ایران و گروه‌های مقاومت هشدار داده‌اند پاسخ سختی به این اقدام وحشیانه آمریکا خواهند داد.

شبکه خبری بی‌بی‌سی با قطع برنامه‌های عادی خود تصاویر زنده حضور گسترده مردم شهر کرمان در مراسم تشییع‏، وداع و خاکسپاری سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را پخش کرد.

بی بی سی

مجری بی‌بی‌سی همزمان با پخش این تصاویر گفت: ”مراسم گرامیداشت‏، تشییع و خاکسپاری ژنرال سلیمانی امروز در حالی به پایان می‌رسد که قرار است تا ساعاتی دیگر پیکر او به خاک سپرده شود. پیکر او شب گذشته از تهران به قم و پس از تشییع به کرمان انتقال یافت.“

خبرگزاری فرانسه گزارش داد جمعیت گسترده‌ای برای تشییع پیکر سردار سلیمانی در کرمان حضور پیدا کرده‌اند.

منبع: جام جم آنلاین