کد خبر: 184387

آزادی ۱۴۲ زندانی جرایم غیرعمد در هرمزگان

صالحی با بیان اینکه ۱۴۲ زندانی جرایم غیرعمد در ۹ ماهه امسال از زندان‌های استان هرمزگان آزاد شدند، گفت: بدهی این افراد بیش از ۴۴۷ میلیارد ریال بوده که از این میزان، شکات از مبلغ ۱۱۳ میلیارد ریال آن گذشت کردند.
اتاق خبر 24

علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: ۱۴۲ زندانی جرایم غیرعمد از ابتدای امسال تا پایان آذرماه از زندان‌های استان آزاد شدند.

وی در ادامه افزود: بدهی این افراد بیش از ۴۴۷ میلیارد ریال بوده که از این میزان، شکات از مبلغ ۱۱۳ میلیارد ریال آن گذشت کردند.

صالحی خاطرنشان کرد: این تعداد زندانی شامل ۱۳۹ نفر مرد و ۳ زن است که چهار نفر از آن‌ها به علت محکومیت دیه، ۶۸ نفر به دلیل بدهی مالی، ۵۸ نفر نیز به خاطر ناتوانی از پرداخت مهریه و ۱۲ نفر نیز به علت عدم پرداخت نفقه در زندان به سر می‌بردند.

این مقام قضایی یادآور شد: هم اکنون نیز ۸۶ زندانی جرایم غیرعمد با بدهی بیش از ۱۸ میلیارد ریال در زندان‌های استان هرمزگان به سرمی‌برند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از خیران و عموم مردم درخواست کرد با توجه به نزدیکی به ماه‌های پایانی سال و در صورت داشتن توان مالی، کمک‌های نقدی خود را برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد از طریق سامانه پیامکی تلفن همراه# ۷۷۷۷۰۷۶*۷۸۰* یا واریز به شماره حساب ۰۱۰۶۱۱۰۰۳۱۰۰۷ و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۳۶۷۰۶ بانک ملی به ستاد دیه پرداخت کنند.

منبع: خبرآنلاین