کد خبر: 184286

بهای نفت در مرز 70 دلار

در پی ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی، بازارهای جهانی نیز واکنش سقوطی نشان دادند.
اتاق خبر 24

شلیک ناجوانمردانه و خبیثانه ایالات متحده آمریکا به خوردو حامل سردار قاسم سلیمانی و ابوالمهندس و چندین نظامی ایرانی عراقی که منجر به شهادت این سرداران شد، تبعات جبران ناپذیری را بر پیکره نظام سیاسی و اقتصادی جهان برجای گذاشت.

نارضایتی و خشم ساکنان مسلمان سراسر جهان، بویژه شیعیان منجر به ایجاد تنش های سیاسی و اقتصادی در روز گذشته شد.

تنش هایی که بازار های اروپایی و آمریکایی را درگیر این تنش طلبی آمریکا و تجاوزگری این دولت منحوس کرد.

با به شهادت رساندن سردار سپهبد قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس، بازارهای جهانی واکنش نشان داده و نرخ طلا و نفت جهش یافت و شاخص‌های عمده بورسهای جهانی سقوط کرد.

آژیر بورس های آسیایی با خبر شهادت سردار سپهبد سلیمانی به صدا درآمد

در معاملات امروز بورس‌های آسیایی روندی نزولی را تجربه کرده و دلیل اصلی آن حمله تروریستی آ‌مریکا و شهادت سردار سلیمانی است.

 بورس‌های آ‌سیایی در حالی که پیش از انتشار خبر شهادت سردار سلیمانی روند مثبت را در پیش گرفته بودند، اما حال شمایل رشد منفی به خود می بینند.

در حالی که شاخص بورس LMSCI که بزرگترین شاخص اسیا و اقیانوسیه خارج از ژاپن در معاملات اولیه به بالاترین میزان طی حدود ۲ سال گذشته رسید اما پس از انتشار خبر حمله این شاخص پایین آمد.

انتظار می‌رود بورس‌های اروپایی نیز پس از تشدید تنش در خاورمیانهرویکرد بازارهای آسیایی را در پیش گیرند. شاخص بورس یورو استاکس ۵۰، ۰٫۶۶ درصد ریخت و بورس آلمان ۰٫۶ درصد منفی شد. شاخص FTSE نیز ۰٫۴۶ درصد پایین آمد بورس چین نیز که یکی از بهترین عملکردها را طی سال گذشته داشت علی‌رغم تلاش‌ها برای مثبت ماندن اما ۰٫۲ درصد منفی شد.

هنوز تاثیر حمله آمریکا و شهادت سردار سلیمانی بر بازارهای مالی جهان به طور کامل مشخص نیست

منبع: جام نیوز