کد خبر: 184188

راهکار جلوگیری از برداشت اضافی سهمیه کارت سوخت

رضایی گفت: پس از قرار گرفتن نازل بر روی دستگاه پیغام "لطفا کارت خود را بردارید" نمایان می‌شود و پس از آن حتی یک سی سی نیز از سهمیه کارت برداشته نمی‌شود.
اتاق خبر 24

شهرام رضایی مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به سامانه هوشمند سوخت اظهار کرد: از ابتدای پروژه سامانه هوشمند سوخت به دلیل آفلاین بودن سیستم، در زمان سوخت گیری در لحظه بین ۳ تا ۴ لیتر از سهمیه بنزین صاحبان خودرو جلوتر از سوخت گیری آن‌ها رزرو می‌شود.

مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تصریح کرد: زمانی که سوخت گیری تمام شد، پس از قرار گرفتن نازل بر روی دستگاه پیغام "لطفا کارت خود را بردارید" نمایان می‌شود و پس از آن حتی یک سی سی نیز از سهمیه کارت برداشته نمی‌شود.

وی افزود: درصورت آنلاین بودن سیستم در زمان اختلال در شبکه روند سوخت رسانی نیز متوقف می‌شود و آفلاین بودن سیستم برای سوخت رسانی مستمر است و  حتی در زمانی که ارتباط با واحد دیتا قطع می‌شود، سوخت رسانی به صورت آفلاین ادامه خواهد داشت.

رضایی با بیان اینکه تعداد کمی از مردم این موضوع را رعایت نمی‌کنند، ابراز کرد: تراکنش‌های های سوخت همواره مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت وجود رقم بالای به جایگاه تذکر و اطلاع رسانی می‌شود.

به گفته وی؛ در صورت کشیدن سریع کارت سوخت از جایگاه سوخت گیری قطع می‌شود و مردم هزینه‌ای بابت بنزین اضافی پرداخت نمی‌کنند و به میزان بنزین دریافتی پول پرداخت می‌کنند.

مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بیان کرد: در زمان کشیدن سریع کارت سوخت از جایگاه امکان دارد بسته به میزان سوخت دریافتی بین یک تا ۲ لیتر از سهمیه آن‌ها کاهش پیدا کند.

رضایی گفت:امکان کسر بنزین پس از کشیدن کارت از جایگاه با مشاهده عبارت "لطفا کارت خود رابردارید" نزدیک به صفر است، با این وجود در صورتی که سهمیه‌ای از کارت سوخت کم شده با تماس با شماره ۰۹۶۲۷ توسط همکاران ما این موضوع پیگیری خواهد شد.

منبع: میزان