کد خبر: 184058

کمک هزینه ازدواج کمیته امداد شامل چه افرادی می‌شود؟

مدیرکل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: در مجموع بابت ازدواج مددجویان از ابتدای سال ۹۸ تا ۲۴ آذرماه به ۳۱ هزار ۴۹۹ نفر کمک کرده ایم که ۱۰۵ میلیارد تومان بابت این امر هزینه صرف کرده ایم.
اتاق خبر 24

مجتبی احمدلو، مدیرکل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد امام خمینی (ره) در گفت وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، درباره اقدامات کمیته امداد امام خمینی برای ازدواج مددجویان توضیحاتی ارائه داد.

ارائه کمک هزینه ازدواج به ۹۱ هزار نفر توسط کمیته امداد

احمدلو گفت: یکی از خدماتی که کمیته امداد امام خمینی (ره) به افراد تحت پوشش ارائه می‌دهد کمک به امر ازدواج نیازمندان است که در سال ۹۷ نزدیک به ۹۱ هزار نفر این خدمت را دریافت کردند و تقریبا ۲۴۰ میلیارد تومان در سال۹۷ هزینه کردیم.

کمک هزینه ازدواج شامل چه افرادی می‌شود؟

مدیرکل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد امام خمینی (ره) درباره اینکه این کمک هزینه ازدواج شامل چه افرادی می‌شود بیان داشت: دسته بندی ما برای این کار شامل ۴ گروه است. گروه اول کمک به ازدواج نوعروسان، گروه دوم ازدواج پسران، گروه سوم کمک به ازدواج مجدد بانوان و گروه چهارم نیز خانواده‌های غیر تحت پوشش کمیته امداد هستند که به عنوان نیازمند به کمیته مراجعه می‌کند و کمیته نیز بعد از بررسی شرایط آن‌ها کمک هزینه ازدواج را به این افراد اعطا می‌کند.

اعطای کمک هزینه ازدواج به ۱۸ هزار نوعروس

احمدلو گفت: به جز پرداخت‌های بلاعوض و به صورت نقدی یا کالا در قالب وام‌های قرض الحسنه هم به این افراد کمک می‌کنیم و از ابتدای سال ۹۸ تعداد ۱۸ هزار ۸۵۸ کمک هزینه ازدواج به نوعروسان با سرانه ۴ میلیون ۱۰۰ هزار تومان با اعتبار ۷۷ میلیارد تومان پرداخت کرده ایم.

اعطای کمک هزینه ازدواج به ۷ هزار پسر

مدیر کل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: برای هدیه ازدواج پسران از ابتدای سال ۷ هزار ۱۲۹ مورد کمک هزینه با سرانه ۲ میلیون تومانی به پرداخت کرده ایم که این میزان کمک هزینه اعتباری بالغ بر ۱۳ و نیم میلیارد تومان بوده است.

اعطای کمک هزینه ازدواج مجدد بانوان به ۲ هزار نفر

وی در ادامه افزود: در زمینه ازدواج مجدد بانوان به ۲ هزار ۴۴۸ مددجو کمک هزینه با سرانه تقریبا ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پرداخت کرده ایم که برای این کمک هزینه نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است.

منبع: خبرآنلاین