کد خبر: 184044

بازدید از پیش اعلام نشده آیت الله رئیسی از دادگستری پیشوا و ورامین

آیت الله رئیسی به صورت از پیش اعلام نشده صبح امروز به شهرستان‌های پیشوا و ورامین سفر کرد و ضمن بازدید از دادگستری این شهرستان‌ها با مردم دیدار و در جریان مسائل و روند رسیدگی به پرونده‌های آن‌ها قرار گرفت.
اتاق خبر 24
به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه؛ صبح امروز رئیس قوه قضاییه به صورت از پیش اعلام نشده به شهرستان‌های پیشوا و ورامین سفر کرد.
 
در این سفر، که در ساعات ابتدایی صبح انجام و تا نزدیک ظهر طول کشید، آیت الله رئیسی با حضور در ساختمان‌های دادگستری پیشوا و ورامین از نزدیک با مراجعین دیدار و در جریان نقطه نظرات و دیدگاه‌های کارمندان دستگاه قضایی قرار گرفت.
بر اساس گزارش اولیه ارسال شده، در این دیدار‌ها و در بازدید از ساختمان دادگستری شهرستان‌های پیشوا و ورامین، مهمترین مشکل قابل مشاهده که باعث اطاله دادرسی و نوبت‌های رسیدگی بعضا طولانی در رسیدگی به پرونده‌ها شده بود کمبود فضای فیزیکی و نیروی انسانی بود.
در مدت حضور آیت الله رئیسی در دو شهرستان پیشوا و ورامین، رئیس دستگاه قضا از نزدیک با مردم دیدار و در جریان مسائل و روند رسیدگی به پرونده‌های آن‌ها قرار گرفت و دستورات لازم به منظور پیگیری پرونده‌های مراجعین صادر شد.
 
رییس قوه قضاییه در گفتگو با مسئولان قضایی این دو شهرستان، با اشاره بر وجود مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم، بر کاهش هزینه‌های دادرسی و تحقق عدالت آسان برای همگان بویژه اقشار ضعیف جامعه تاکید کردند.
آیت‌الله رئیسی همچنین در بازدید از بخش معاضدت قضایی دادگستری پیشوا و ورامین، به بی‌اطلاعی برخی از مراجعین از مباحث حقوقی که موجب محرومیت آن‌ها از مطالبه حق‌شان می‌شود، اشاره کرد و از دست‌اندرکاران این بخش خواست تا با راهنمایی کامل مراجعین و تکریم آنها، مانع از متضرر شدن این افراد بشوند.
منبع: میزان