کد خبر: 183986

تعطیلی مدارس نقشی در کاهش آلودگی هوا نداشت

نوری گفت: آمار‌ها نشان می‌دهد تعطیلی مدارس نقشی در کاهش آلودگی هوای پایتخت نداشته است.
اتاق خبر 24

زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهر شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که آیا برخی از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا در زمان افزایش آلاینده‌ها در پایتخت خاموش می‌شوند تا عدد خروجی عددی پایین‌تر از حد واقعی باشد، گفت: برای شهرداری تهران منفعتی وجود ندارد که بخواهد دستگاه‌های سنجش آلودگی هوا را در زمان افزایش میزان آلاینده‌ها خاموش کند تا عدد خروجی پایین تر از حد واقعی باشد.

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست شورای شهر تهران افزود: مدیریت شهری همواره در تلاش است تا با نشان دادن آمار و ارقام واقعی میزان آلاینده‌های پایتخت، مدیران کلان را نسبت به وضعیت بحرانی آگاه کند.

صدراعظم نوری با اشاره به این نکته که ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا به صورت دیجیتال عمل می‌کند، تصریح کرد: ممکن است در برخی از موارد برخی ایراد‌های فنی در دستگاه رخ دهد و دستگاه از مدار جمع آوری اطلاعات خارج شود، اما این اتفاق عمدی نیست.

او در پاسخ به این سوال که آیا تعطیلی مدارس منجر به کاهش آلودگی هوای پایتخت شده است یا خیر، بیان کرد: آمار‌ها نشان می‌دهد تعطیلی مدارس نقشی در کاهش آلودگی هوای پایتخت نداشته است.

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست شورای شهر تهران با تاکید بر این نکته که اگر تعطیلی باعث کاهش آلودگی هوای پایتخت می شود باید دیگر نهاد های نیز تعطیل شود، افزود:تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی خساراتی را به سیستم آموزشی کشور وارد می‌کند، اما باید به این نکته توجه داشت که سلامت شهروندان از همه چیز مهم‌تر است.

منبع: خبرگزاری ایرنا