کد خبر: 183982

مردم نسبت به سریال «وارش» چه واکنشی داشتند؟

الهام طهموری از تجربه بازی خود در سریال «وارش» گفت.
اتاق خبر 24

سریال «وارش» به کارگردانی احمد کاوری و تهیه کنندگی محمودرضا تخشید این شب‌ها روی آنتن شبکه سه می‌رود، این سریال یک درام پرفراز و نشیب تاریخی و عاشقانه است و اقتباسی از رمان مطرح «مهاجران» هاوارد فاست محسوب می‌شود. داستان مجموعه مربوط به دهه ۳۰ است و قصه‌ای پرفراز و نشیب را به تصویر می‌کشد که در ادامه به دهه حاضر نیز می‌رسد. تنوع جغرافیایی لوکیشن‌ها و روایت پر شاخ و برگ، از جمله ویژگی‌های این سریال است.

حضور بازیگران باسابقه در سریال «وارش» با نقش‌هایی پررنگ بسیار دیده شد. الهام طهوری بازیگر نقش وارش فارغ التحصیل رشته تئاتر و گرافیک است. پس از گذراندن دوره‌های بازیگری، وارد عرصه بازیگری شد و کارش را از تئاتر شروع کرده است.

الهام طهموری تجربه بازی در «پیک راستان»، «نفس گرم»، «پرستاران»، «پدر»، «ماه تی تی»، «الف ویژه»، «سندباد و سارا»، «لوک خوش شانس» و... را دارد ، به بهانه پخش سریال «وارش» گفت‌وگویی با او داشتیم که در ادامه آن را می‌خوانید:

شما چگونه به بازیگری راه پیدا کردید؟

بازیگری را از هنرستان تئاتر شروع کردم و مرحوم اکبر خواجویی برای یکی از سریال‌ها و برای نقش اصلی من را انتخاب کردند. این سریال اولین کار تصویرمن بود و در تمام این سال‌ها کار‌هایی را بازی کردم که دیده شده و در سریال «پدر»، «پرستاران» و «نفس گرم» بیشتر به مخاطب معرفی شدم.

از سختی‌های شروع کار بفرمایید؟

من متولد اصفهان هستم و از همانجا کارم را شروع کردم. بعد از چند سال که در این حوزه کار می‌کردم؛ تصمیم گرفتم برای پیشرفت به تهران مهاجرت کنم. این تصمیم برای من سخت بود چراکه باید از ابتدا شروع می‌کردم، کسی نسبت به من شناخت نداشت و باید از اول خود را ثابت می‌کردم. از سویی هیچ آشنایی که من را معرفی کند، در تهران نداشتم اما خدارا شکر توانستم با تلاش در چند پروژه خوب بازی کنم.

 

«وارش» چه ویژگی داشت که شما را جذب کرد؟

ابتدا حدود پنج سکانس از شخصیت وارش را خواندم و همین چند سکانس به قدری برایم جذاب بود که مشتاق بودم کل فیلمنامه را بخوانم. زمانی که فیلمنامه را کامل خواندم خیلی از کاراکتر وارش خوشم آمد. وارش شخصیت پیچیده با فراز و نشیب بالایی است و برای یک بازیگر جذاب است.

وارش ویژگی‌های بسیاری داشت، یکی اینکه یک مادر دلسوز، فداکار و غیور است. یکی دیگر از ویژگی‌های وارش این بود که نقش یک زن قدرتمند را دارد و شبیه زن‌های دهه خود تصمیم نمی‌گیرد. با همه اتفاقات می‌جنگد و راحت‌ترین را انتخاب نمی‌کند. او روی پای خودش می‌ایستد و بچه‌های خود را بزرگ می‌کند، تلاش می‌کند شغل پیدا کند و در همین راه حصیربافی می‌کند و بعد از ۱۵ سال وارش را می‌بینید که  به موفقیت رسیده است.

با خواندن فیلمنامه می‌‌توانستید پیش بینی کنید که  سریال با استقبال خوبی مواجه می شود؟

زمان تولید و قبل از پخش باورم نمی‌شد که با چنین استقبالی مواجه شود. اتفاق خوبی افتاد و بابت همین موضوع خوشحال هستم. البته برخی حاشیه و نقد‌هایی شده است که احترام می‌گذارم. 

بازی خوب شما در «وارش» به همکاری شما با کارگردان بر می گردد و آیا پیشنهادات شما را قبول می‌کردند؟

کاراکتر خیلی خوب نوشته شده بود و شانسی که در این پروژه داشتم این بود که آقای کاوری غیر از اینکه کارگردان خوبی است بازیگر خوبی هستند و این موضوع به من کمک می‌کرد و راهنمایی که برای من داشت خیلی خوب بود.

شما در ادامه سریال پیشنهاد‌های مختلفی خواهید داشت؟ در ادامه مسیر بیشتر می‌خواهید در چه حوزه‌ای تئاتر سینما و تلویزیون کار کنید؟

برای من کاراکتر و فیلمنامه مهم است. آیا کاراکتری که بازی می‌کنم حرفی برای گفتن دارد. حالا چه در مدیوم تئاتر، سینما و تلویزیون باشد. من به همه آن‌ها علاقمند هستم و هر کدام که باشد برایم فرقی نمی‌کند.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم