کد خبر: 183858

کاهش آلودگی هوا با اسقاط خودروهای فرسوده

یکی از بزرگترین دغدغه های مردم این روزها آلودگی هوا است که زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داده است. اما تاثیر مصرف سوخت خودروهای داخلی و استفاده از خودروهای فرسوده بر آلودگی چیست و چگونه میتوان از آن عبور کرد؟
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

یکی از چالش ها و دغدغه های کلانشهرها که امروز در تهران و دیگر شهرهای بزرگ ایران شاهد آن هستیم، مسأله آلودگی می باشد که زندگی بسیاری را مختل کرده است، اگرچه آلودگی به اشکال مختلف تولید می شود اما خودرو و وسایل نقلیه درونسوز یکی از اصلی ترین منابع تولید آلودگی محسوب می شوند. امروزه اتومبیل به عنوان نیاز اصلی جامعه بشری در آمده است. این وسیله علیرغم مزایای زیادی که دارد، مشکلات زیست محیطی مختلفی را باعث می شود، مشکلاتی همچون ترافیک، تصادفات، آلودگی های صوتی و ... . روز به روز نگرانی ها در زمینه استفاده از این وسیله افزایش می یابد. در این میان عدم توجه به مسئله آلودگی هوا موجب شده تا میزان آلودگی هوا که در اثر بنزین مصرفی خودروها تولید می گردد در مقایسه با سایر کشورها بسیار بالا باشد.

 

مقایسه مصرف سوخت خودروهای داخلی و خارجی

تاثیر میزان سوخت خودروها بر آلودگی هوا را نباید نادیده گرفت. مصرف سوخت خودروهای داخلی حدود 10 تا 9 لیتر و خودروهای خارجی حدود 5 تا 6 لیتر است. مصرف سوخت در خودروهای داخلی در مقایسه با مصرف سوخت در خودروهای خارجی دو برابر بیشتر است.

در این زمینه سازمان ملی استاندارد و سازمان بهینه سازی و حتی محیط زیست مسئول هستند. نظارت بر استاندارد مصرف سوخت بر عهده سازمان بهینه سازی مصرف سوخت و بررسی آلایندگی سوخت خودرو‌ها هم بر عهده سازمان محیط زیست است.

وحید مرندی مقدم معاون سازمان ملی استاندارد با اشاره به ارتقاء مشخصه‌های کمی و کیفی استاندارد خودرویی گفت: در حال حاضر اعمال 3 استاندارد برای خودرو‌های سواری و 3 استاندارد برای خودرو‌های تجاری (اتوبوس و کامیون) امکان پذیر نیست بر این اساس تولید خودروی پراید باید تا تاریخ اول فروردین 99 متوقف و خودروی پژو هم به طور موقت بصورت گاز سوز تولید شود.

امیرحسین کاکایی عضو هیات علمی دانشکده مهندسی خودرو در اینباره گفت: تقریباً بیشتر مشخصه‌های فناوری بنزین یورو 4 در ایران وجود دارد، اما آنچه سبب افزایش مصرف سوخت و بالا رفتن مصرف خودرو‌ها می‌شود را می‌توان شرایط محیطی همچون ترافیک بالا و یا نوع رانندگی ایرانی‌ها بیان کرد.

باید مصرف سوخت خودرو به حداقل برسد و تکلیف خودروساز برای رساندن مصرف سوخت خودروهای داخلی به استاندارد جهانی که برعهده سازمان بهینه سازی است مشخص شود و خودروی آلاینده وارد بازار مصرف نشود لذا خودروساز‌ها باید به سمت رعایت استاندارد‌ها بروند.

بدون شک برای مدیریت مصرف سوخت خودروسازها به عنوان تولیدکنندگان و صاحبان خودرو به عنوان مصرف‌کنندگان در کنار هم می‌توانند تاثیرگذار باشند تا از شدت مصرف سوخت بکاهند.

 

۳۰ درصد از آلودگی هوا با اسقاط خودروهای فرسوده حل میشود

با بررسی های صورت گرفته مشخص شده است که بیشترین آلاینده هایی که منجر به آلودگی میشود دی اکسید گوگرد، نیتروژن، اوزون، و خصوصا ذرات معلق 2.5 میکرون هستند که برای جلوگیری از الودگی باید جلوی یکی از آلاینده ها را گرفت. ابتدا باید دانست هر کدام از آلاینده ها چه منبع و منشایی دارند.

مشخصا ذرات معلق 2.5 میکرون خطرناک تر و بیشتر هستند و همین ذرات 2.5 میکرون باعث تعطیلی مدارس میشود. منبع ذرات 2.5 میکرون بیشتر مربوط به حمل ونقل و خودروهای فرسوده است.

با اسقاط ناوگان فرسوده میتوان به تنهایی 30 درصد کل الودگی هوا را کاست و تعداد روزهای آلوده را به یک سوم وضع فعلی کاهش داد. در واقع این راه حل شاه کلید حل مشکل آلودگی هوا است و از نظر هزینه و اثر بخشی بسیار با صرفه است.

 

تاثیر استفاده از خودروهای هیبریدی بر کاهش آلودگی

اصلی‌ترین عامل آلودگی اتومبیل‌های بنزینی هستند و ماشین‌های قدیمی تولید‌کننده گاز CO2 می‌باشند که مهم‌ترین آلاینده کثیفی هوا به شمار می‌رود. خودروهای هیبریدی دارای دو منبع قدرت هستند. ناگفته نماند که در وضعیت کنونی هوای تهران خودروهای الکتریکی که با باتری کار می‌کنند بهترین راهکار پاکیزگی هوای سطح شهر محسوب می‌شود.

خودروی هیبریدی تمام توان انرژی خود را از نیروی الکتریکی تامین می‌کنند که نقش چشمگیری در کاهش مصرف سوخت دارد و بسیار گزینه مقرون به صرفه‌ای به شمار می‌رود. عملکرد یک اتومبیل هیبریدی 36 درصد بالاتر از ماشین بنزینی می‌باشد. تفاوت قابل توجهی در مصرف سوخت خودروی هیبریدی با اتومبیل معمولی وجود دارد.

 

 

در نتیجه همانطور که بیان شد میان آلودگی هوا و نوع و میزان سوخت خودروها ارتباط روشنی وجود دارد. همچنین حذف خودروهای فرسوده در کاهش آلودگی هوا بسیار به صرفه و موثر است.

با اتخاذ شیوه های گوناگون می توان از میزان آلودگی هوا در شهرها کاست. این راهکارها عبارتند از: تسریع در جایگزینی خودروهای فرسوده، مدیریت انرژی و بهینه سازی مصرف آن، بهبود کیفیت سوخت، افزایش مالیات بر سوخت، استفاده از خودروهای با منبع انرژی زیستی و... .

اگر مسئولان مربوطه شیوه های درست و کم هزینه و اساسی را اجرا کنند میتوانیم از این روزهای پر از دود عبور کنیم و به روزهایی برسیم که آلودگی و تعطیلی مدارس در شهرهای بزرگ تهران به حداقل برسد.