کد خبر: 183792

کره شمالی، آمریکا را به پرداخت «بهای گزاف» تهدید کرد

رسانه دولتی کره شمالی به نقل از سخنگوی وزارت خارجه این کشور، به آمریکا هشدار داد اگر به بهانه مسائل حقوق بشری، اقدامی علیه پیونگ‌یانگ انجام دهد، بهای گزافی را برای آن پرداخت خواهد کرد.
اتاق خبر 24

کره شمالی امروز (شنبه) و در فاصله چند روز مانده به پایان ضرب‌الاجلی که به آمریکا داده، از دخالت واشنگتن در امور داخلی خود به بهانه مسائل حقوق بشری شدیدا انتقاد کرد.

 رسانه دولتی کره شمالی «کِی. سی. اِن. اِی» - که بیانیه‌های رسمی پیونگ‌یانگ را منتشر می‌کند - گفت که «آزار زبانی» واشنگتن فقط وضعیت تنش‌بار کنونی در شبه‌جزیره کره را وخیم‌تر می‌کند.

این رسانه با قرائت بیانیه‌ای از سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی هشدار داد اگر آمریکا بخواهد اقدامی علیه سیستم حکومتی پیونگ‌یانگ به بهانه مسائل حقوق بشری کند، «بهای گزافی» برای آن پرداخت خواهد کرد.

مجمع عمومی سازمان ملل روز چهارشنبه آنچه را که «نقض طولانی‌مدت و مداوم حقوق بشر» در کره شمالی خواند، در قطعنامه سالانه خود محکوم کرد. نماینده کره شمالی در سازمان ملل نیز مخالفت قاطع خود با این قطعنامه را اعلام کرد.

بیانیه امروز وزارت خارجه کره شمالی و تهدید واشنگتن، اولین اظهارات پیونگ‌یانگ بعد از سفر «استفن بیگان» فرستاده ویژه رئیس‌جمهور آمریکا در امور کره شمالی به کشورهای کره جنوبی و چین برای گفت‌وگو درباره تنش‌های شرق آسیا بود. بیگان از کره شمالی خواسته که به مذاکرات با آمریکا بازگردد اما پیونگ‌یانگ هنوز جواب مستقیمی به این درخواست وی نداده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا