کد خبر: 183687

پدر با چاقوی یادگاری دوستش، پسرش را کشت

معاون جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری پدری که با چاقوی یادگاری دوستش، پسر ۲۳ ساله اش را کشت خبر داد.
اتاق خبر 24

سرهنگ کارآگاه علی گودرزی معاون جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت،با بیان این دستگیری پدر قاتل اظهار کرد: ساعت ۷ صبح روز دوشنبه هجدهم آذر ماه سال جاری طی تماس شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ ماموران کلانتری ۱۷۹ خلیج در جریان کشف یک جسد جوان حدوداً ۲۳ ساله به کلانتری قرار گرفتند.

وی افزود: با حضور مأموران کلانتری و تایید خبر اولیه، موضوع به کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل و تیم بررسی صحنه جرم مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی اعلام و به همراه بازپرس ویژه قتل دادسرای جنایی تهران راهی محل کشف جسد شدند.

معاون جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت گفت:کارآگاهان در بررسی اولیه، با پیکر یک جوان ناشناس روبرو شدند که از ناحیه‌های سر ،گردن و سینه دچار جراحت شدید با شی نوک تیز شده بود در ادامه تحقیقات مشخص شد که زمان وقوع جنایت مربوط به ۲۴ ساعت قبل از کشف جسد است.

وی ادامه داد: جسد به دستور بازپرس ویژه قتل برای انجام تحقیقات جنایی و بررسی به پزشکی قانونی منتقل شد.

گودرزی تصریح کرد: کارآگاهان در تحقیقات میدانی و با بررسی‌های سیستمی متوجه شدند طی دو روز گذشته شخصی به هویت" جابر ۵۲ ساله" با مراجعه به کلانتری خلیج از پسر جوانش به علت تخریب و توهین اعلام شکایت کرده است.

این مقام پلیس توضیح داد: با بدست آمدن این سرنخ کارآگاهان سراغ جابر رفتند که در تحقیقات اولیه اظهار داشت که پسرم به نام رامین از دیروز به منزل مراجعتی نداشته است که کارآگاهان با نشان دادن تصویر کشف شده از جسد، گفت این پسرم رامین ۲۳ ساله است که به مواد مخدر اعتیاد دارد.

وی افزود: با مشخص شدن هویت جسد، کارآگاهان به تحقیقات پلیسی از اعضای خانواده مقتول پرداختند و اعضای خانواده وی اظهار داشتند که رامین چند سالی است به مواد مخدر اعتیاد شدید دارد و همیشه با پدرش بر سر گرفتن پول درگیر بودند. روز قبل پدرم با رامین از منزل خارج شدند، ولی او تنها با لباس‌های گلی به منزل بازگشت و گفت زمین خوردم در ادامه متوجه نبود چاقوی که یکی از دوستانش به او یادگاری داده و در گاوصندوق نگهداری می‌کرد ،شدیم.

معاون جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت،گفت: کارآگاهان با جمع بندی اطلاعات ،ظن به قاتل بودن پدر خانواده را بیشتر کرد که با دستور بازپرس شعبه دهم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران جابر به عنوان مظنون به جنایت بازداشت شد.

وی اعلام کرد: با انتقال جابر به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، متهم که در ابتدا منکر هرگونه جنایتی بود در ادامه تحقیقات پلیسی لب به اعتراف گشود و پرده از این جنایت برداشت.

گودرزی گفت: جابر در اظهاراتش به کارآگاهان اظهار کرد که پسرم رامین با توجه به اعتیادی که به مواد مخدر داشته همیشه برای تامین هزینه هایش از من پول می‌گرفت و من هم با حقوق بازنشستگی چرخ زندگی را می‌چرخاندم و درخواست وی فشار زیادی به من وارد می‌کرد، روز قبل حادثه رامین به من گفت باید یک میلیون تومان پول به من بدهی که من ۷۰۰ هزار تومان تهیه کردم، ولی او راضی به این پول نشد و با برداشتن چاقوی که در گاوصندوق داشتم اقدام به تهدید من کرد.

مظنون به قتل ادامه داد:برای اینکه مابقی پول را تهیه کنم به اتفاق هم سراغ یکی از دوستانم رفتیم که پس از تهیه پول هنگام بازگشت در محدوده‌ی واقع در انتهای بلوار معلم (منتهی به اتوبان آزادگان) رامین چاقو را به من داد و رامین جلوتر از من در حال حرکت بود که در همین هنگام یک لحظه تصمیم به کشتن او گرفتم و یک ضربه به پشتش زدم و زمین خورد که دیگر هیچ نفهمیدم فقط ضربات چاقو بود که به او میزدم و وقتی متوجه شدم او مرده است بلافاصله از محل گریختم و به منزل بازگشتم.

معاون جرایم جنایی پلیس آگاهی پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: با توجه به اعتراف صریح قاتل با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی است.

منبع: باشگاه خبرنگاران