کد خبر: 183605
یادداشت اتاق خبر24:

آقای ربیعی! اتفاقاً وضع خیلی بهتر می شد

«به جرات می گویم با وضعی که از فروش نفت بوجود آمده و با جمعیت بیکاری که الان وجود دارد و با نسلی که انتظارش از زندگی متفاوت شده، هر کسی از مدعیان فعلی رئیس جمهور می‌شد وضعیت الان خیلی بدتر می‌شد.»
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

آقای علی ربیعی سخنگوی دولت این سخن را روز سه شنبه 19 آذر 1398 در همایش سخنگو پاسخ می دهد، گفته است.

برای این که ببینیم سخن آقای ربیعی درست است یا نادرست کافی است به عملکرد آنهایی که سخنگو اشاره می کند بپردازیم. همانهایی که زمانی رقیب انتخاباتی اقای روحانی بودند و تخریب های سنگینی را نیز به جان خریدند.

آقای سید ابراهیم رئیسی یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و رقیب آقای روحانی در سال 92 بود، او معاون اول قوه قضاییه در زمان آقای صادق لاریجانی بود ودر دوران مسئولیت خود نکته منفی در کارنام حضور در قوه قضاییه نمی توان یافت.

پس از انتخابات ریاست جمهوری و پیروزی دوباره آقای روحانی، آقای رئیسی از سوی رهبر معظم انقلاب به تولیت آستان قدس رضوی منصوب شد.

عملکرد او در زمان تولیت آستا قدس رضوی نیز با رویکردی مثبت همراه بود و اکثراً نیز اعتقاد دارند که سید ابراهیم رئیسی در آن دوران منشأ تحولات خوبی در آستان قدس رضوی شد.

و اما پس از آن که در قوه قضاییه با حکم رهبری به ریاست آن منصوب شد، باعث تحولات بزرگی در این دستگاه مهم و حساس گشت که حتی جریان سیاسی رقیب نیز لب به اعتراف گشود  از اقدامات آقای رئیسی در قوه قضاییه تعریف و تمجید کرد.

عملکرد قوه قضاییه در زمان ریاست سید ابراهیم رئیسی صدای بسیاری را در آورده است و همین صداهای ناهنجار است که حقانیت عملکرد قوه قضاییه و ریاست او را ثابت می کند.

حتی شخصیت های مهم چریان اصلاح طلب از عملکرد قوه قضاییه در مبارزه با مفاسد به ویژه اقتصادی رضایت دارند و از آن حمایت کرده اند.

برخوردهایی که رئیس دستگاه قضا با برخی تخلفات و مفاسدی که در درون قوه قضاییه وجود داشت نیز یکی دیگر از رفتارهایی است که نشان می دهد چنین فردی کاآمد است.

آیا دولت از درون و در درون خود مبارزه با فساد و مفاسد را آغاز کرده است؟ برادر معاون اول رئیس جمهور در دسته مفسدان اقتصادی است و برادر آقای روحانی رئیس جمهور نیز به جرم فساد مالی در زندان به سر می برد.

آقای ربیعی خود به این امور واقف است و می داند که کارآمدی در قوه قضاییه با آن همه پرونده به ویژه پرونده های فساد اقتصادی که هر کدام فشارهای خود را برای تأثیر بر پرونده وارد می کنند، به چه معنا است؟!

و اما فرد دومی که منظور اشاره اقای سخنگو می توان باشد آقای محمد باقر قالیباف می تواند باشد چرا که او هم یکی از رقبای جدی آقای روحانی در انتخابات ریاست جمهوری بود و برای 1400 نیز احتمالاً برنامه دارد.

او اکنون نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی و البته کارنامه او نیز روشن است چرا که کافی است دولت تدبیر و و امید یک مقایسه ساده میان دوران شهرداری آقای قالیباف و شهرداری آقایان محمد علی نجفی و اکنون آقای حناچی بیندازند و منصفانه نظر دهند، قضاوت هم لازم نیست تنها نظر دهند آن هم منصفانه.

در دوران شهرداری محمد باقر قالیباف کارها با مدیریت جهادی پیش می رفت، آستین ها بالا بود خبری از ویلاهای لواسان هم نبود.

زمانی که در تهران برف می بارید، شهرداری غافلگیر نمی شد و اگر هم برف بر تجهیزات چیره می شد، شهرداری شهر تهران نمی گفت «برای شرایط برفی تمرین نداشتیم و نمی توانیم برف را با تیر بزنیم!!! از مردم عذرخواهی می کرد و برای جبران ضعف های خود تلاش تا باردیگر غافلگیر نشود که نیاز باشد برف را با تیر هدف قرار دهد!

اگر آقای ربیعی سخنگوی محترم دولت باز هم می خواهد بداند که در دوران این دو رقیب چه اتفاقات مثبتی افتاده است کافی است سر خود را بالا بگیرد، به تهران اکنون نگاه کند و به یاد بیاورد که پیش از این چه کارهایی برای این کلان شهر شده است و باز هم اگر می خواهد بیشتر بداند، عملکرد قوه قضاییه در دوران آقای رئیسی را بنگرد و ببیند که چگونه با فساد و مفسد مبارزه می کند و اگر هم گلایه ای باشد از سوی دولتمردان به خاطر برخوردهایی خواهد بود که دستگاه قضا با برخی از وابستگان به دولت انجام داده است.
ضمناً جمعیت بیکاری که اقای ربیعی به آن اشاره می کند، از کجا آمده است؟ آیا دستپخت دولت تدبیر و امید نیست؟ شاید هم می خواهید به گردن دولت قبل بیندازید یا رقبای انتخاباتی سابق اقای روحانی؟!
جناب سخنگوی دولت! شما هم بای ان اظهار نظر یک هم طیف سیاسی و حامی دولت موافقید که گفته؛
«منشأ تمام مشکلات اقتصادی روی کار آمدن ترامپ و همراهی دلواپسان داخلی است!!!»
وضع بدتر نمی شد بلکه بهتر از وضعیت کنونی بود قطعاً،دلیل آن هم روشن است، چرا که مدعیان ریاست جمهوری هیچ یک چشمداشتی به کداخدا نداشته و ندارند.