کد خبر: 183476

افزایش سرانه روستایی به 340 هزار تومان

معاون وزیر کشور از افزایش سرانه هر نفر روستایی از 74 هزار تومان به 340 هزار تومان خبر داد.
اتاق خبر 24

مهدی جمالی نژاد در جلسه هم اندیشی دهیاران استان تهران که با موضوع افزایش سرمایه اجتماعی امروز چهارشنبه در محل استانداری تهران برگزار شد گفت: امنیت ملی کشور تنها تجهیزات، وسایل انتظامی، موشک، تانگ و ... نیست. هر چند که بحث‌های سخت افزاری بسیار مهم است ولی مهمتر و نقش آفرین تر از آن قدرت نرم است که نقش پر رنگ تری دارد.

وی افزود: وقتی بحث قدرت نرم مطرح می‌شود در حوزه امنیت ملی کشور می‌توانیم زمینه ساز افزایش امنیت باشیم البته الزام تامین امنیت ملی امنیت اجتماعی است و برای آن نیز سرمایه اجتماعی لازم است. بی تردید برای افزایش سرمایه اجتماعی نیاز به ارتقاء رفاه، انسجام و همدلی هستیم و این موضوع نیز با حس تعلق شهروندان به شهر و روستای خود محقق خواهد شد.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور خطاب به دهیاران حاضر در این جلسه گفت: شما خاک ریز اول مطالبات مردم هستید. مردم شما را می‌شناسند و مطالبات خود را با شما در میان می‌گذارند بر همین اساس است که خانواده منسجم و گسترده وزارت کشور نقش بسیار مهمی در کشور دارد و این نقش توسط دهیاران و شهرداران ایفا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شهرداریها غیر دولتی هستند و ارتباطات آنها با دولت از طریق سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور برقرار می‌شود، افزود: معاونت عمرانی وزارت کشور یکی از وظایف مهمی که بر عهده دارد این است که به عنوان حلقه واسط بین دولت و دستگاه‌های غیر دولتی ایفای نقش کند. بی تردید در این میان باید ارتباط با مردم تنگاتنگ باشد و ما نیز مطالبات و نیازهای دهیاران را مورد توجه قرار دهیم. البته تمام تلاش و کوشش همکاران ما حمایت از شما خواهد بود.

معاون عمرانی وزارت کشور در بخش دیگری از صحبت‌های خود در تشریح آن چه که ظرف دو سال گذشته برای دهیاران در سطح کشور انجام شده است گفت: خوشبختانه با اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده شاهد تحقق احکام بسیار خوبی برای دهیاری‌ها و شهرداری‌ها بودیم. همچنین برای اولین بار لایحه کمک به ساماندهی پسماندهای عادی به تصویب رسید. آیین‌نامه استخدامی دهیاری‌ها نیز گام به گام اجرایی می‌شود و ما این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

منبع: خبرآنلاین