کد خبر: 183471

ترامپ خواستار حمایت روسیه مقابل ایران شد

سخنگوی کاخ سفید از درخواست رئیس‌جمهور آمریکا از مسکو برای حمایت از سیاست‌های واشنگتن در قبال برنامه هسته‌ای ایران و کره شمالی، خبر داد.
اتاق خبر 24

«جود دیر» سخنگوی کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا از مسکو خواسته تا از سیاست‌های واشنگتن در قبال برنامه‌های هسته‌ای ایران و کره شمالی حمایت کند.

به نوشته خبرگزاری «تاس»، دیر افزود: «ترامپ همچنین بر حمایت خود از کنترل تسلیحات در سطح جهان که نه تنها شامل روسیه بلکه شامل چین نیز می‌شود، تاکید کرد.»

ترامپ پیش از این نیز درباره دیدار خود با وزیر خارجه روسیه گفته بود: «همین الان دیدار بسیار خوبی با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه داشتم. درباره مسائل بسیار زیادی از جمله تجارت، ایران، کره شمالی، معاهده INF، کنترل سلاح‌های هسته‌ای و دخالت انتخاباتی صحبت کردیم. چشم به راه ادامه گفت‌وگوهایمان در آینده نزدیک هستم.»

دولت آمریکا اردیبهشت ماه سال گذشته رسما از توافق هسته‌ای با ایران خارج شد و تحریم‌های گسترده‌ای علیه مردم ایران وضع کرد. از طرفی جمهوری اسلامی ایران نیز، در پاسخ به این اقدامات، گام‌هایی را در جهت کاهش تعهداتش ذیل برجام برداشت.

منبع: فارس