کد خبر: 18346
شهریاری:

موردی از کرونا در کشور مشاهده نشده است/ وزارت بهداشت اقدامات پیشگیرانه را آغاز کرد

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: خوشبختانه تاکنون هیچ موردی از بیماری کرونا در کشور مشاهده نشده و وزارت بهداشت اقدامات پیشگیرانه را در این زمینه آغاز کرده است.  
اتاق خبر 24

حسینعلی شهریاری در حاشیه مراسم نخستین همایش ملی خیران سلامت با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت و در پاسخ به این سئوال که اجرای طرح سلامت سبب شده اورژانس بیمارستان‌های دولتی با کیفیت پایین خدمات ارائه دهند، اظهار کرد: نمی‌توان گفت طرح تحول سلامت به کیفیت ارائه خدمات در اورژانس‌ها ضربه زده چون هم‌اکنون در سطح قابل توجهی، افرادی که بیماری‌های حاد دارند، در همین بیمارستان‌های دولتی جراحی و درمان می‌شوند.

وی ادامه داد: قبلا هزینه درمان بیماری‌هایی همچون جراحی قلب بسیار بالا بود اما هم‌اکنون این هزینه‌ها در بیمارستان‌های دولتی بسیار کاهش یافته و دولت این مبالغ را پرداخت می‌کند.

شهریاری با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت طرح خوبی است، افزود: باید توجه داشت در صورتی که منابع مالی دولت تحقق پیدا کند طرح تحول سلامت می‌تواند به درستی اجرا شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تأکید کرد: اولویت دولت، پرداخت این منابع است و ما امیدواریم هرچه زودتر این امر محقق شود و خوشبختانه دولت به امر سلامت اعتقاد دارد و وزیر بهداشت در زمینه اقدامات خوبی انجام داده است.

وی همچنین درباره شیوع بیماری کرونا در کشور گفت: خوشبختانه تاکنون هیچ موردی از بیماری کرونا در کشور مشاهده نشده و وزارت بهداشت اقدامات پیشگیرانه را در این زمینه آغاز کرده است.

منبع: خبرگزاری فارس