کد خبر: 183430

تشویق واردات، سنگ اندازی در تولید

با وجود اینکه وزیر صمت بارها از عدم وجود مشکل در واردات قطعات گازسوز کردن خودروها خبر داده اما سازمان استاندارد همچنان پای ثابت مانع تراشی ها در این صنف است.
اتاق خبر 24

پس از سهمیه‌بندی بنزین و پیش آمدن موضوع پرداخت یارانه حاصل از اصلاح نرخ بنزین، بسیاری از افراد به استفاده از خودروهای دوگانه روی آوردند.

در این بین صحبت های زیادی از معایب دوگانه سوزها همچون کارکرد نامناسب، ارزانتر بودن، عدم استفاده از کولر، عملکرد با اصطحکاک (خشک کار کردن) و … به گوش می رسد.

طراحان خودرو‌های دوگانه سوز این کالا را طوری تولید کرده اند که پایه سوخت آنها بنزین باشد. رانندگان هنگام استفاده از سوخت گاز باید ECU گاز را به ECU بنزین تبدیل کنند تا به صورت خودرو دوگانه سوز درآید. که این امر در برخی موارد مشکلاتی را برای کاربران به وجود می‌آورد. حال با توجه به اینکه استفاده از بنزین و گاز هر کدام مزایا و معایبی دارد، این سوال مطرح می شود که آیا اصلا خودروها باید دوگانه‌سوز شوند یا خیر؟ اصلا هدف دولت برای اصلاح نرخ بنزین سوق یافتن جامعه به سمت تبدیل وضعیت خودروهایشان به سوخت گاز بوده است؟

برخی از کارشناسان صنعت خودرو معتقدند که به کمک خودرو‌های دوگانه‌سوز و استفاده از گاز می توان در مصرف بنزین صرفه جویی کرد. علاوه بر این، از این طریق می توان به اقتصاد کشور کمک و از هدر رفت مقدار قابل توجهی بنزین توسط خودرو‌ها جلوگیری به عمل آورد.

طراحی خودروهایی با موتور‌ پایه گازسوز

 

محمودیان رئیس اتحادیه سوخت‌های جایگزین و خدمات وابسته  گفت: خوشبختانه برای توسعه صنعت CNG در ابتدای دهه ۹۰ قرار شد خودرو‌هایی با موتور‌های پایه گازسوز تولید شوند که اکنون این موتورها، روی موتور‌ خودروهای EF۷ جاگذاری شده‌ است.

او ادامه داد: در مقطع زمانی مشخصی، خودروها به صورت دوگانه سوز وارد چرخه تولید شدند، اما از ابتدای دهه ۹۰ به دلیل افزایش قیمت CNG  و تقریبا کمر رنگ تر شدن طرح سهمیه بندی بنزین، رغبت برای استفاده از این نوع خودرو کاهش پیدا کرد و عملا خودروسازان به جای اینکه این خودرو را دوگانه‌سوز وارد بازار کنند به صورت تک سوز تولید کردند.

محمودیان افزود: در ابتدای پروژه تولید موتور پایه گازسوز به دلیل عدم تأمین قطعات یدکی این طرح، دچار برخی مشکلات شد اما به تدریج این موانع از بین رفت. اکنون تمام  موتور‌های پایه گازسوز تولیدی در کشور، کیفیت مناسبی داشته  و به چرخه سوزاندن سوخت توسط خودروها  آسیبی نمی‌رسانند.

رئیس اتحادیه سوخت‌های جایگزین و خدمات وابسته تشریح کرد: هم اکنون در کشور، حدود ۵۰۰ هزار خودرو موتور پایه گاز سوز تولید شده است که حدود ۷۰ درصد از این مقدار به صورت بنزینی وارد بازار شده‌اند.

او بیان کرد: برداشتی در سطح جامعه مبنی بر اینکه گاز CNG به موتور خودرو آسیب می‌زند وجود دارد، اما باید گفت این موتور برای خودرو پایه گازسوز طراحی شده است و هیچگونه مشکلی برای استفاده از گاز CNG وجود ندارد، علاوه بر این زمانی که این خودرو روی گزینه سوخت گاز کار می‌کند موتور راندمان‌های بالاتری از خود به نمایش می‌گذارد.

محمودیان درباره خودروی تبدیلی، گفت: خودرو دوگانه نیاز به تأمین برق بیشتری نسبت به موتور بنزینی دارد از این رو اگر برق خودرو دچار مشکلاتی شده باشد عملکرد موتور در حالت CNG ضعیف‌تر از حالت بنزین خود را نشان می‌دهد.

منبع: خبرگزاری ایرنا