کد خبر: 183347
یادداشت اتاق خبر24:

فتنه 98 شاید فاز دوم داشته باشد

به نظر می رسد فتنه آبان 98 فاز نخست اغتشاشات بود و احتمال زیاد می رود فاز دوم آن نیز در یکی از مناسبت های پیش رو عملیاتی شود.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

ضد انقلاب بار دیگر در کمین نشسته بود و از یک غفلت بهره برد و شبیخون زد، این شبیخون چند دلیل دارد که می تواند به اشتباه محاسباتی، باور بالا بر امنیت پایدار کشور، کم اهمیت دادن به نفوذی ها و چند عامل دیگر اشاره کرد.

اما فاز دوم فتنه 98 احتمالاً در راه است، برای این که راه این فتنه گران بسته شود، باید با اقدامات اطلاعاتی و امنیتی آنها را شناسایی و بازداشت کرد.

هر چند دستگاه های اطلاعاتی پیش از آشوب و فتنه 98 بر سر افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی آن چندین گروه آشوبگر و شرور را دستگیر کرده است، اما با ظرفیتی که در جریان فتنه آبان ماه از خود نشان دادند، ثابت می کند این گروه ها از یک سازمان قوی و مخفی برخوردارند که باید متلاشی شوند.
نوع رفتار آوبگران و اشراری که در جریان فتنه اخیر نقش داشتند به گونه ای بود که به خوبی می شد عملکرد حرفه ای آنها را دید.

روش های خرابکارانه آشوبگران و فتنه گران در آتش زدن مکان های عمومی و مردمی همچون پمپ بنزین، بانک ها، سازمان های دولتی، خانه های مردم و اموال عمومی و خصوصی، بسیار حرفه ای و آموزش دیده بود.

یک فرد عادی هر چند هم معترض باشد، دست به چنین اقداماتی نمی زند چرا که اولاً آموزش ندیده و در پی چنین رفتارهایی هم نیست، دوماً اموال عمومی را اموال خود می داند.

در اغتشاشات اخیر گروه های مسلح ضد انقلاب نیز به طور گسترده فعال بودند و در بسیاری از اعتراضات، در مکان های مناسب مستقر شده و اقدام به تیراندازی می کردند، برخی از آنها در میان اعتراضات و مردم حضور داشتند و برخی دیگر در پشت بام ها کمین کرده و به مردم شلیک می کردند.
بسیاری از این تصاویری که منتشر شده و سعی دارد نیروهای انتظامی و امنیتی را مسبب مرگ برخی در آشوب ها معرفی کند، از اعضای تیم های مسلح نیروهای آموزش دیده ضد انقلاب هستند.

فتنه سنگینی بود که حتی رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در دیدار بسیجیان با ایشان فلرمودند؛«ملت ایران با این حرکت، توطئه‌ی وسیع، بسیار خطرناک و برنامه‌ریزی‌شده‌ی دشمن را نابود کرد.»

در کنار حضور همیشگی مردم و پای کار آمدن آنها، آمادگی نیروهای اطلاعاتی و امنیتی نیز باعث شد تا تبعات فتنه سنگین آبان ماه کاهش یابد اما، این باعث نمی شود که نسبت به عملکرد دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی انتقاد نداشته باشیم چرا که توقع و انتظار مردم از آنها بسیار بیشتر از آن چیزی است که در جریان آشوب آبان دیده شد.

مردم انتظار دارند که پیش از وقوع و تحمیل فتنه به کشور که با تبعات بسیار سنگینی همراه است، در نطفه خفه شود و اجازه عرض اندام به فتنه گران ضد انقلاب داده نشود.

اکنون شرایط عادی شده است، اما فتنه و فتنه گران عادی نشده اند، آنها از هم اکنون و پس از شکست در فاز نخست آشوب، برای فاز دوم برنامه ریزی دارند.

آنگونه که برآیند رفتاری فتنه گران است، پیش بینی می شود برای انتخابات مجلس شورای اسلامی که در 2 اسفند ماه سال جاری برگزار می شود، طراحی آشوب و اغتشاش را کرده باشند، البته پیش از آن نیز 16 آذر در پیش است که در این روز نیز می توانند در میان دانشجویان و دانشگاه ها، به تحریک دانشجویان بپردازند و ناآرامی هایی را ایجاد کنند.

شبکه های اینترنتی در فضای مجازی، با راهبری تیم های سایبری ضد انقلاب پس از راه اندازی اینترنت فعال شده اند و در فضای مجازی به شدت مشغول تخریب و دروغ پراکنی علیه جمهوری اسلامی ایران هستند. و سعی دارند از وقایعی که در جریان فتنه ابان ماه اتفاق افتاد، روایتی وارونه را به افکار عمومی منتقل کنند.

قطعاً اکنون کانال های ارتباطی ضد انقلاب تخریبگر و آشوبگر با اعضای خود و تیم های ترور، تحت کنترل و نظارت است و سازمان های اطلاعاتی و امنیتی اشراف کاملی بر تحرکات آنها دارند.

با این وجود هوشیاری مضاعفی را می طلبد تا از اجرای فاز دوم فتنه 98 که احتمال زیاد برای انتخابات مجلس در اسفند تدارک دیده شده است، جلوگیری شود. ابعاد فتنه آبان ماه بسیار گسترده و عمیق بود که با کنکاش بیشتر در این ماجرا می توان به سرنخ ها و سرخط هایی رسید که شاید کسی هم تصور آن را نداشته باشد.