کد خبر: 183272

تجارت یک میلیارد دلاری در شأن ایران و عمان نیست

علی بن مسعود بن علی السنیدی با اشاره به اینکه واردات میوه‌های ایرانی به عمان افزایش یافته است، گفت: حجم تجارت یک میلیارد دلاری در شأن دو کشور نیست و باید افزایش یابد.
اتاق خبر 24

علی بن مسعود بن علی السنیدی در هجدهمین کمیسیون مشترک همکاری جمهوری اسلامی ایران و عمان  اظهار کرد: در شرایط حساسی به سر می‌بریم با بحران در اقتصاد جهانی مواجه هستیم.

وی گفت: ۳۰ تاجر در این هیات به تهران آمدند و تلاش می‌کنند زمینه همکاری را با همتایان پیدا کنند تا حجم روابط افزایش یابد.

وزیر صنایع و تجارت افزود: امیدوارم در این کمیسیون توافقنامه حمل‌ونقل دریایی را امضا کنیم همچنین مذاکرات برای تشویق سرمایه‌گذاری و توافقنامه استاندارد و امور ورزشی را تکمیل کنیم.

السنیدی بیان کرد: عمان از طریق ایران می‌تواند به کشور‌های حاشیه خزر وصل شود و این فرصت مناسبی است تا علاوه بر صادرات و وارداتی که بین دو کشور صورت می‌گیرد برای صادرات به کشور‌های دیگر نیز استفاده کنیم.

وی ادامه داد: عمان در پتروشیمی توسعه خوبی داشته در این زمینه مناطق آزاد می‌توانند نقش خوبی برای صادرات این کالا‌ها ایفا کنند.

تلاش برای افزایش حمل و نقل دریایی

وزیر صنایع و تجارت عمان با بیان اینکه طی ۱۱ماه گذشته شرکت‌های ایرانی هیچ شکایتی برای صدور روادید نداشتند، گفت: تلاش می‌کنیم حمل و نقل دریایی را افزایش دهیم.

السنیدی با اشاره به اینکه واردات میوه‌های ایرانی به عمان افزایش یافته است، تصریح کرد: میوه‌های ایرانی جایگاه خوبی در بازار عمان دارند.

وی گفت: حجم تجارت یک میلیارد دلاری در شأن دو کشور نیست و باید افزایش یابد.

منبع: میزان