کد خبر: 183270

مردم از دستفروشان مترو خرید نکنند

نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با بیان اینکه تسهیل شرایط تردد مردم و بهبود وضعیت حمل و نقل در شبکه مترو در دستور کار است، گفت: توصیه ما به مردم عدم خرید از دستفروشان برای آسایش بیشتر در تردد‌ها است.
اتاق خبر 24

فرنوش نوبخت نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با بیان اینکه واگن‌های مترو در حدود سیصد نفر ظرفیت نشستن دارد، گفت: امکان ایستادن ۳ نفر در هر یک متر مربع فراهم است.

وی با بیان اینکه باید کمبود ناوگان از سوی دولت جبران شود، افزود: در همین ماه جاری دو رام قطار تحویل مترو شده که در خطوط یک و سه مورد استفاده قرار گرفته، اما باز هم کمبود واگن در متروی تهران احساس می‌شود.

نوبخت با تاکید بر اینکه دو رام قطار تحویل شده سفارش اسفند سال ۹۵ بوده است، تصریح کرد: اگر امروز قرار داد جدید منعقد شود تحویل آن به سال ۱۴۰۰ می‌رسد از این رو باید دولت اهتمام بیشتری در این حوزه داشته باشد.

غرفه‌های مترو از طریق مزایده اجاره داده می‌شود

نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با بیان اینکه در پاسخ به این سوال که برنامه متروی تهران برای مقابله با دستفروشی چیست، تصریح کرد: طبق برنامه قبلی در این حوزه از ورود بار‌های حجیم جلوگیری می‌شود، اما باید بدانیم که مسافران با خرید نکردن از این افراد می‌توانند در آرامش بیشتر خود در حین سفر ما را یاری کنند.

وی با تاکید بر اینکه دستفروش‌ها در خیابان‌ها نیز فعالیت می‌کنند، گفت: حوزه فعالیت ما حمل و نقل و تسهیل تردد مردم بوده و تمام تلاشمان را برای ارتقا رضایت مردم در این حوزه انجام می‌دهیم.

نوبخت همچنین با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در حوزه مقابله با دستفروشی در مترو، افزود: با توجه به تلاش‌های صورت گرفته اکنون ایستگاه متروی امام خمینی (ره) وضعیت بهتری پیدا کرده است.

منبع: خبرآنلاین