کد خبر: 183232

ظهور شرکت های هرمی با مجوز موسسه بازاریابی

شرکت های هرمی بعد از چندین سال، هم اکنون با مجوز شرکت های بازاریابی شبکه ای و بدون نظارت فعالیت خود را مجدد آغاز کردند.
اتاق خبر 24

 به اسم حمایت از کالا و تولید محصولات ایرانی اجناس خود را ۲ برابر قیمت می فروشند. وعده های بیشمارشان از پولداری هوش را از سر آدم می برد، داشتن خودرو، خانه و ویلای لاکچری آرزوی هر کسی است و دوست دارد در زندگی به آن دست یابد، اما گاهی دست یافتن به این آرزوها به قیمت تمام شدن تمام سرمایه ختم می شود.

افراد زیادی از جمله دانشجویان و کسانی که تمکن مالی خوبی ندارند، به دنبال کسب درآمد به شرکت های هرمی روی می آورند؛ ۲۰ سالی است که از تاسیس اولین شرکت هرمی در ایران می گذرد، شرکت هایی که در ابتدا با تاسیس آن مخالف های زیادی شد، چرا که افراد بسیاری سرمایه های خود را در این راه از دست دادند.

پس از آن فعالیت در این شرکت ها غیر قانونی طلقی شد، اما همچنان به روش های مختلفی کار خود را ادامه می دهند. خریدن محصولات ایرانی و کمک به رونق اقتصادی کشور از تبلیغات آنهاست، اما در فروش این کالاها، نه تنها قیمت  محصول کم نیست بلکه سود ۲ برابری می گیرند.

در این بین افرادی که در راس کار هستند، سود بسیاری خواهند برد و زمانی که به مال و اموال بسیاری برسند و پس از غارت اموال عمومی از کشور فراری می شوند.

با یک نگاه سطحی و کوتاه به عملکرد تیمی همه شرکت‌ها تنها چیزی که به وضوح دیده می شود، قانون گریزی و قانون شکنی است اما سوالی که اکنون پیش می آید، چرا از اشتغال این چنین مشاغل جلوگیری به عمل نمی آید و روز به روز کارشان به شکل های مختلفی وسعت می یابد؟، علاوه بر این نحوه نظارت بر کار این مشاغل به چه معنا تعریف می شود؟،  آیا باید منتظر شکایات و در واقع وقوع جرم بنشینیم و بعد توسط دستگاه قضا منتظر رسیدگی باشیم؟، دستگاه اجرایی فقط وظیفه صدور مجوز دارد، پس در نظارت چرا کوتاهی می کند؟

منبع: جام نیوز