کد خبر: 183224

ششمین روز حوزه انتخابیه تهران در مصلی امام خمینی

ششمین روز ثبت نام از داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم در فرمانداری تهران آغاز شد.
اتاق خبر 24

 ششمین روز ثبت‌نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از دقایقی پیش در فرمانداری تهران آغاز شد.

به گفته عیسی فرهادی فرماندار تهران در روز پنجم، در جریان پنجمین روز ثبت نام از داوطلبان انتخابات تا ساعت ۱۲ و ۱۵ دقیقه دیروز، ۱۱۸ نفر به طور قطعی ثبت نام خود را انجام داده‌اند که از این تعداد ۱۴ نفر زن و ۱۰۴ مرد هستند.

گفتنی است؛ از میان ثبت نام کنندگان روز چهارم افراد دارای تحصیلات دکتری ۶٩ نفر، کارشناسی ٣٠۴، کارشناسی ١۵ و حوزوی ٢٣ نفر همچنین ٩٢ نفر سابقه ایثارگری و ١۶ نفر سابقه ایثارگری دارند.

بنابر این گزارش رامین مهمانپرست، محمدرضا بادمچی، جعفر گلباز و مجتبی رحماندوست از جمله مطرح ترین اشخاصی بودند که دیروز در محل حوزه انتخابیه تهران به منظور شرکت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس ثبت نام کردند.

لازم به ذکر است که داوطلبان این انتخابات تا ۱۶ آذر فرصت دارند تا با در دست داشتن مدارک لازم، در انتخابات ثبت‌نام کنند. مدت زمان ثبت‌نام در هر روز از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۸ عصر و به مدت ۱۰ ساعت است.

به همراه داشتن مدارک زیر برای انجام مراحل ثبت نام الزامی است:

اصل کارت ملی و یک نسخه تصویر آن

اصل شناسنامه عکس­دار و یک نسخه تصویر کلیه صفحات آن

یک قطعه عکس ۴*۳ جدید

اصل و یک نسخه تصویر آخرین مدرک تحصیلی معتبر (حداقل کارشناسی ارشد و یا معادل آن)

اصل و تصویر گواهی رسمی مبنی بر قبول استعفاء و عدم اشتغال در پست و مقام و مشاغل مشمول استعفای موضوع ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی

اصل و یک نسخه تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا کارت معافیت دائمی و یا مدرکی معتبر دال بر روشن بودن وضعیت مشمولین خدمت وظیفه عمومی.

منبع: جام نیوز