کد خبر: 183186

گوجه فرنگی کیلویی ۶۴۰۰ تومان

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران گفت: همزمان با ورود گوجه‌های مناطق گرمسیری به بازار قیمت‌ این محصول کاهش پیدا می‌کند.
اتاق خبر 24

این روزها قیمت گوجه از موز هم بالاتر رفته و دیگر املت و سالاد شیرازی هم نمی توانند، زینت بخش سفره افراد کم درآمد باشند.

در حالی که هر کیلو موز معمولی در مغازه‌های سطح شهر ۱۰ هزار تومان است، هر کیلو گوجه به بیش از ۱۲ هزار تومان رسیده است.

سعید راد رئیس سازمان میوه و تره بار شهرداری تهران می‌گوید، جای نگرانی نیست و شهروندان می‌توانند، هر کیلو گوجه را به قیمت ۶۴۰۰ تومان از میادین میوه و تره بار خریداری کنند.

البته بهتر بود که می گفت: «اگر گوجه ای باشد، شهروندان می توانند...»

زیرا که طی چند روز گذشته به چند میدان میوه و تره بار سر زدیم، تا اگر گوجه ای بود، خریداری کنیم. اما دریغ از یافتن حتی یک عدد گوجه!

سعید راد مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر علت نبود گوجه فرنگی در میادین میوه و تره‌بار گفت: در حال حاضر در دوره پایان برداشت مناطق سردسیری هستیم و گوجه مناطق گرمسیری هم نارس است.

مدیر عامل سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران تصریح کرد: بیشتر میادین میوه و تره‌بار صبح‌ها گوجه دارند،اما چون قیمت گوجه فرنگی در میادین نصف قیمت آن در سطح شهر است، پیش از ظهر تمام می‌شود.

او با بیان بر اینکه ۲۰ سال است که در ماه آذر میزان تولید گوجه کاهش می‌یابد و هر ساله این مشکل را داریم، گفت: اگر محصولی دیگر این شرایط را داشت می‌توانستیم آن را در سردخانه نگهداری کنیم و در صورت کمبود به بازار تزریق کنیم، اما گوجه محصولی است که نمی‌توانیم آن را در سردخانه نگهداری کنیم و مصرف آن دوره‌ای کوتاه دارد.

منبع: خبرگزاری ایرنا