کد خبر: 183171

کدام مدارس امروز تعطیل هستند؟

در پی بروز آلودگی هوا در شهر‌های کشور و شیوع آنفلوآنزا مدارس برخی از استان‌ها امروز13  آذر تعطیل است.
اتاق خبر 24

در چند روز گذشته در پی بروز پدیده وارونگی هوا و بالا رفتن میزان آلاینده‌ها جوی هوای برخی استان‌های کشور به وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس رسیده است. شیوع بیماری آنفلوآنزا و واگیردار بودن این بیماری باعث شده که امروز (چهارشنبه، ۱۳ آذر)مدرسه برخی استان‌ها تعطیل شود.

 در ادامه این گزارش به بیان اسامی آن‌ها خواهیم پرداخت.

مدارس  ۵ شهرستان خراسان رضوی فردا تعطیل شد

فرماندار شهرستان مه‌ولات گفت: به منظور جلوگیری از شیوع بیماری سرماخوردگی آنفلوانزا، چهارشنبه ۱۳ آذر تمامی مدارس شهرستان مه‌ولات تعطیل خواهند بود. این اقدام فقط به منظور جلوگیری از شیوع آنفلوانزا صورت پذیرفته است.

همچنین مدارس بایگ، تربت حیدریه، زواره و جلگه رخ به دلیل پیشگیری از آنفلوانزا امروز چهارشنبه ۱۳ آذر تعطیل اعلام شد.

مدارس تکاب تعطیل است

رئیس شورای آموزش و پرورش تکاب گفت: مدارس مقطع ابتدایی شهر و روستا‌های تابعه این شهرستان به‌منظور جلوگیری از شیوع بیماری آنفلوانزا چهارشنبه ۱۳ آذر ماه تعطیل است.

تعطیلی مدارس ابتدایی کهگیلویه و بویراحمد

مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش کهکیلویه و بویراحمد گفت: به دلیل شیوع آنفلوانزا مدارس مقطع دبستان و پیش دبستانی در همه شهرستان‌های استان چهارشنبه، ۱۳ آذر تعطیل است.

مدارس شهرستان اهر فردا تعطیل است

جعفر پاشایی، مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: باتوجه به آلودگی هوا و پیش بینی‌های هواشناسی مبنی بر احتمال برودت هوا و سرمای شدید تمام مدارس اهر چهارشنبه ۱۳ آذر تعطیل است.

او ادامه داد: این تعطیلی مدارس اهر شامل تمام مقاطع تحصیلی شامل پیش دبستانی، استثنایی، ابتدایی، متوسطه اول و دوم در مناطق شهری و روستایی در دو نوبت صبح و بعداز ظهر چهارشنبه ۱۳ آذر  است.

تمامی مدارس کاشان فردا تعطیل است

مدیر مرکز مدیریت بحران کاشان گفت: با توجه به استمرار آلودگی هوا در کاشان تمامی مدارس مقاطع تحصیلی در شهر کاشان چهارشنبه ۱۳ تعطیل است.

مدارس مشهد فردا تعطیل نیست

سخنگوی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: با توجه به کاهش شاخص آلودگی هوا، چهارشنبه ۱۳ آذر تمام مدارس در سطح مشهد مقدس دایر بوده و مطابق روال معمول به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

مدارس قم، سلفچگان و قنوات چهارشنبه تعطیل است

اداره کل مدیریت بحران استان قم اعلام کرد: براساس مصوبه کمیته اضطرار آلودگی هوا و با موافقت استاندار قم، تمام مقاطع تحصیلی مدارس شهر قم و شهرهای سلفچگان و قنوات چهارشنبه ۱۳ آذر در دو نوبت صبح و عصر به علت آلودگی هوا تعطیل است.

تعطیلی مدارس هیرمند

مدیر آموزش و پرورش هیرمند گفت: با توجه به اعلام ستاد بحران این شهرستان مبنی بر قطع آب به مدت ۹ ساعت، مدارس پیش دبستانی و ابتدایی امرزو چهارشنبه ۱۳ در شیفت صبح و عصر تعطیل خواهند بود.

تمام مراکز آموزشی و مقاطع تحصیلی نهاوند تعطیل است

ناصری فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان نهاوند اعلام کرد: به علت پیش بینی برودت هوا، سرما و جلوگیری از نگرانی والدین تمام مراکز آموزشی و مقاطع تحصیلی در سراسر این شهرستان روز چهارشنبه ۱۳ آذر در دو شیفت صبح و بعد از ظهر تعطیل هستند.

تمام مراکز آموزشی و مقاطع تحصیلی شهرستان ملایر تعطیل شد

به پیشنهاد رئیس آموزش و پرورش و موافقت معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر، به علت پیش بینی برودت هوا تمام مراکز آموزشی و مقاطع تحصیلی (ابتدایی، دبیرستان دورi اول و دوم) در شهرستان ملایر روز چهارشنبه ۱۳ آذv در نوبت صبح و بعد از ظهر تعطیل اعلام شد.

منبع: جام نیوز