کد خبر: 183147

استراتژی نتانیاهو درباره ایران یک شکست کامل است

نشنال اینترست در یادداشتی ضمن واکاوی سیر سیاست خارجی ضد ایرانی بنیامین نتانیاهو، از این روند به عنوان شکستی کامل یاد می‌کند.
اتاق خبر 24
«اوری بار جوزف» و «بنی میلر»، از اساتید دانشگاه «حیفا» در اراضی اشغالی که آثار متعددی در زمینه امنیت و روابط بین الملل دارند، در یادداشتی به انزوای بیش از پیش رژیم صهیونیستی در دوران نخست وزیر رژیم صهیونیستی اشاره کرده و تاکید کردند استراتژیِ ایرانِ نتانیاهو، شکستی کامل است.
این یادداشت که در «نشنال اینترست» منتشر شد، به سیر تحول سیاست خارجی این رژیم از زمان اشغال اراضی اشغالی اشاره کرده و نوشت در حالی که محور سیاست خارجی رژیم تا ۱۹۹۰ درگیری با همسایگان عرب و در دهه ۱۹۹۰ درگیری با فلسطینیان بود، در یک دهه گذشته به مقابله با ایران تغییر یافته است.
نتانیاهو که در نخستین دوره نخست وزیری خود در دهه ۱۹۹۰، بر درگیری با فلسطینیان متمرکز بود، با حرکت ایران در مسیر کشورهای دارای فناوری هسته‎ای، سیاست خارجی خود را کاملا متحول کرد. اگرچه این اقدام در دوره اسلاف او نیز در دستور کار قرار داشت.
رویکرد ایران ستیزانه و ایران هراسی در دوران نخست وزیری نتانیاهو به درجه اعلی و با آغاز مذاکرات هسته‌ای در سال ۲۰۱۳ به بن بست رسید. در این دوران نتانیاهو بر خلاف رویه محتاطانه پیشین این رژیم علنا با کشور‌های مذاکره کننده مخالفت کرد و حتی پس از امضای توافق با اقدامات مداخله جویانه و همکاری با جمهوریخواهان، تمام تلاش خود را برای عدم تصویب این توافق در کنگره آمریکا به کار بست.
منبع: خبرگزاری ایرنا

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.