کد خبر: 183054

ثبت‌نام ۵۵۰ داوطلب انتخابات مجلس تا ساعت ۱۵ امروز

فرایند ثبت‌نام از داوطلبان یازدهمین انتخابات مجلش شورای اسلامی از ساعت ۸ صبح امروز یکشنبه با ابلاغ دستور وزیر کشور به فرمانداران آغاز شد و بناست در ۲۰۸ فرمانداری، مرکز حوزه انتخابیه و ستاد ثبت نام وزارت کشور از نامزد‌های این انتخابات ثبت نام به عمل آید.
اتاق خبر 24

فرایند ثبت‌نام از داوطلبان یازدهمین انتخابات مجلش شورای اسلامی از ساعت ۸ صبح امروز با ابلاغ دستور وزیر کشور به فرمانداران آغاز شد و بناست در ۲۰۸ فرمانداری، مرکز حوزه انتخابیه و ستاد ثبت نام وزارت کشور از نامزد‌های این انتخابات ثبت نام به عمل آید.

ثبت نام داوطلبان از امروز یکشنبه ۱۰ آذر ۹۸ تا روز شنبه مورخ ۱۶ آذر ۹۸ ادامه خواهد داشت و مدت زمان ثبت‌نام در هر روز از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۸ عصر به مدت ۱۰ ساعت است.

عبور از مرز ۵۵۰ نفر

به گزارش خبرنگار گروه سياسي خبرگزاري ميزان، سید اسماعیل موسوی در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین آمار ثبت نام از داوطلبان انتخابات مجلس، اظهارداشت: در پایان هر روز تعداد نامزدهای ثبت نام کرده را اعلام می کنیم كه تا کنون میزان ثبت نام‌ها در کل کشور از ۵۵۰ نفر گذشته است.

وی افزود: تاکنون هیچ گونه اختلال و یا مشکلی در روند ثبت نام داوطلبان پیش نیامده است و در تماسی که با همكاران در سراسر کشور داشته ایم همه اقدامات در روال خود در حال انجام است.

دبير و سخنگوی ستاد انتخابات کشور تاكيد كرد: یکی از وظایف قانونی ما ثبت نام از داوطلبان خارج از کشور است که در این زمینه هماهنگی های لازم با وزارت امور خارجه انجام شده است. طی جلسات متعدد، هماهنگی های لازم صورت گرفت و ابزار این ثبت نام ها توسط دستگاه دیپلماسی فراهم شده است.

وی با تاكيد براينكه دستگاه دیپلماسی به تمامی سفارتخانه ها، کنسولگری ها و نمایندگی های سیاسی ایران در خارج از کشور ابلاغ کرده اگر فردی به آنها مراجعه کند، ثبت نام را انجام داده و مدارک را اخذ کنند، افزود: بعد از اخذ مدارک از سوی آنها مدارک برای بررسی و براي ما ارسال می شود.

مدير كل انتخابات وزارت كشور يادآورشد: تاکنون هیچ آماری از ثبت نام داوطلبان خارج از کشور به ما ارسال نشده است.

حضور سید محمود نبویان نماینده مجلس نهم در فرمانداری تهران برای ثبت نام

حجت‌الاسلام سید محمود نبویان، با حضور در فرمانداری تهران برای نامزدی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کرد.

وی پیشتر نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون ویژه برجام در این دوره بود.

ثبت نام با ماسک!

در حالی‌ بیش از ۵ ساعت از شروع ثبت‌نام داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس می‌گذرد که ستاد انتخابات مستقر در وزارت کشور روز آرامی را سپری می‌کند.

یکی از داوطلبان نسبتا جوان که برای ثبت‌نام وارد وزارت کشور شده بود، در اعتراض به آلودگی هوا در تمام مدت ثبت‌نام ماسک خود را از صورت برنداشت.

وی در پایان روند ثبت‌نام خود گفت: اولویت من در صورت انتخاب شدنشدن، مبارزه اصولی با آلودگی هواست.

سوال چینی در ستاد انتخابات

خبرنگار خانم شبکه تلویزیونی چین در اولین روز ثبت‌نام داوطلبین انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با چندین بانوی داوطلب، مصاحبه تصویری انجام داد.

سوال خبرنگار چینی از بانوان متقاضی حضور در انتخابات مجلس این بود که «در ایران تا چه اندازه به زنان برای برعهده گرفتن مسئولیت‌های دولتی بها داده می‌شود؟»

ثبت نام اقلیت‌های دینی

در فرمانداری تهران علاوه بر اینکه ثبت نام از داوطلبان کاندیداتوری انتخابات مجلس یازدهم در حوزه انتخابیه تهران، صورت می گیرد، داوطلبان کاندیداتوری چهار اقلیت دینی نیز باید برای ثبت نام به این فرمانداری مراجعه کنند.

بازدید فرماندار تهران از فرآیند ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس

عیسی فرهادی فرماندار تهران ظهر امروز از فرآیند ثبت نام داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که در محل فرمانداری تهران مستقر است بازدید کرد.

۳۷۸ نفر در ۳ ساعت ابتدایی ثبت‌نام داوطلبان مجلس به فرمانداری‌ها مراجع کرده‌اند

«عبدالرضا رحمانی فضلی» امروز یکشنبه ۱۰ آذر پس از بازدید از ستاد انتخابات وزارت کشور در جمع خبرنگاران بیان داشت: امروز با هماهنگی‌های صورت گرفته میان همه دستگاه‌های اجرایی و شورای نگهبان و آمادگی‌های لازم در بیش از ٢٠٨ فرمانداری، ثبت نام در تمام این فرمانداری‌ها آغاز شده است.

وی افزود: ٣٧٨ نفر تاکنون برای ثبت نام کاندیداتوری مجلس یازدهم به فرمانداری‌های سراسر کشور مراجعه کردند.

وزیر کشور بیان داشت: امیدوارم با تدابیری و هماهنگی‌های صورت گرفته امسال بتوانیم انتخاباتی باشکوه قانونی و سالم را برای تشکیل مجلسی فعال و در تراز جمهوری اسلامی ایران برگزار کنیم.

وی از همه مسئولان اجرایی در کشور خواست تا در فرآیند برگزاری انتخابات مر قانون رارعایت کنند و گفت: بعد از فرآیند ثبت نام‌ها باید بلافاصله هیئت‌های اجرایی را انتخاب و به شورای نگهبان معرفی کنیم.

وزیر کشور در پاسخ به سوالی مبنی براینکه تغییر و جابجایی برخی فرمانداران شائبه‌های انتخاباتی را در اذهان ایجاد کرده واکنش شما به آن چیست، گفت: عقل حکم می‌کند که در شرایط فعلی که فرآیند انتخابات آغازشده ما ثبات مدیریتی داشته باشیم؛ اما وجود فرمانداران و بخشداران صرفا مرتبط با انجام فرآیند انتخابات نیست بلکه آن‌ها برای ایفای وظایف مود باید حائز مجموعه‌ای از شرایط باشند، بنابراین اگر انفاقی افتاد که بررسی و برآورد ها‌ی ما نشان داد باید در حوزه فرمانداران جابجایی‌هایی صورت بگیرد حتما این کار را انجام خواهیم داد.

وی تصریح کرد: خیلی از فرمانداری‌ها با سرپرست اداره می‌شوند که امروز دستور دادم سرپرستی افراد صاحب مسئولیت در این فرمانداری‌ها تثبیت شود تا در فرآیند برگزاری انتخابات مشکلی از این ناحیه پیش نیاید.

وزیر کشور از روند ثبت‌نام داوطلبان بازدید کرد

«عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیر کشور برای بازدید از روند ثبت‌نام داوطلبان حضور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، وارد ستاد انتخاب وزارت کشور شد. 

«جمال عرف» معاون سیاسی وزارت کشور و رئیس ستاد انتخابات و «سیداسماعیل موسوی» سخنگوی ستاد انتخابات کشور و «سید سلمان سامانی» سخنگوی وزارت کشور در این بازدید وزیر کشور را همراهی می‌کنند.

اگر در لیست ائتلاف اصول‌گرایان قرار نگیرم برای حفظ وحدت انصراف می‌دهم

«محمد حسن قدیری ابیانه» که برای ثبت‌نام از حوزه انتخابیه تهران به ستاد انتخابات وزارت کشور، مراجعه کرده به خبرنگار سیاسی میزان، گفت: من از حوزه انتخابیه تهران ثبت نام می‌کنم و اگر در لیست ائتلاف اصول‌گرایان قرار نگیرم برای حفظ وحدت انصراف داده و از لیست واحد جریان انقلابی حمایت می‌کنم.

وی در رابطه با عملکرد مجلس دهم، گفت: مجلس فعلی در بُعد نظارتی ضعیف عمل کرده و این نقیصه باعث شکل‌گیری فسادهای اقتصادی برخی دولتی‌ها شده است.

سفیر پیشین ایران در مکزیک و استرالیا گفت: نماینده‌ای که در دوران چهار ساله نمایندگی، حدود ۳۰۰ میلیون دریافتی خواهد داشت، چرا باید میلیاردی خرج انتخابات کند؟

قدیری ابیانه در مورد انصراف لاریجانی از کاندیداتوری بیان داشت: فکر می‌کنم وی قصد کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم را دارد.

نماینده تهران در مجلس و سفیر پیشین ایران در مکزیک و استرالیا وارد ستاد انتخابات شدند

«محسن علیجانی زمانی» نماینده تهران در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و «مرتضی قدیری ابیانه» سفیر پیشین ایران در مکزیک و استرالیا برای ثبت‌نام به ستاد انتخابات وزارت کشور آمدند.

مجلس دهم از مجالس قبل ضعیف‌تر بود

«سید محمد سادات ابراهیمی» نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجالس هشتم و نهم به خبرنگار میزان گفت: مجلس فعلی یعنی مجلس دهم از مجالس قبل ضعیف‌تر بوده است.

وی در پاسخ به این سوال که نظرش درباره انصراف علی لاریجانی از کاندیداتوری انتخابات مجلس چیست، گفت: چقدر خوب است که انسان در اوج خداحافظی کند.

سخنگوی ستاد انتخابات وزارت کشور از روند ثبت‌نام‌ها بازدید کرد

در اولین ساعت از شروع ثبت‌نام‌های انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، «سیداسماعیل موسوی» دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات وزارت کشور از روند ثبت‌نام‌ها از ستاد انتخابات کشور مستقر در وزارت کشور بازدید کرد.

تلاوت فرآن قبل از ثبت‌نام از سوی یک جوان معمم

جوان معممی که صبح امروز برای ثبت‌نام در ستاد انتخابات وزارت کشور حاضر شده بود، ترجیح داد قبل از آنکه نوبت ثبت نامش شود، قرآن تلاوت کند. او می‌گفت اگر تایید صلاحیت شود و به مجلس راه یابد، فقط عضو کمیسیون فرهنگی می‌شود چون مشکل کشور در این حوزه است.

کشتی‌گیر قدیمی برای ثبت‌نام در انتخابات مجلس وارد وزارت کشور شد

یکی از مدیران مستعفی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه برای کاندیداتوری از حوزه انتخابیه سُنقر به محل ثبت نام وزارت کشور آمد. او که گوش شکسته است و صاحب مقام در مسابقات بین‌المللی کشتی ترکیه در دهه ۶۰ است، می‌گوید می‌خواهد با حسینی‌کیا نماینده فعلی سنقر رقابت کند.

حاشیه های روز اول ثبت نام/ شما بگویید!

یکی از مدیران سابق بانکی همراه با پسرش جهت ثبت‌نام در ستاد انتخابات وزارت کشور حاضر شده است. او که تحصیلاتش فوق لیسانس مدیریت است در پاسخ به این سوال خبرنگار میزان که آیا از مفاد ماده ۲۸ قانون انتخابات مجلس (ناظر بر شرایط نامزدهای انتخاباتی) آگاه است یا خیر، گفت: شما بگویید!

نماینده سابق شوشتر برای ثبت‌نام وارد وزارت کشور شد

«سید محمد سادات ابراهیمی» نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی که در دوره‌های هشتم و نهم مجلس، نماینده مردم شوشتر و گتوند، در اولین دقایق شروع ثبت نام یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، وارد وزارت کشور شد تا برای انتخابات پیش‌رو نام‌نویسی کند.

وزیر کشور دستور شروع انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را صادر کرد

«عبدالرضا رحمانی فضلی» ساعت ۸ صبح امروز یکشنبه ۱۰ آذر دستور شروع انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را خطاب به فرمانداران مراکز حوزه‌های انتخابیه صادر کرد.

همه چیز درباره ماراتن سیاسی اسفند ۹۸

رأس ساعت ۸ صبح امروز، فرایند‌های اجرایی انتخابات با ابلاغ دستور وزیر کشور به فرمانداران مراکز حوزه‌های انتخابیه آغاز می‌شود و بلافاصله، فرایند ثبت‌نام از داوطلبان در ۲۰۸ فرمانداری مرکز حوزه انتخابیه و ستاد ثبت نام وزارت کشور کلید خواهد خورد.

اعلام جزئیات ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم/ ۷۰ ساعت مهلت ثبت‌نام

ستاد انتخابات کشور با صدور اطلاعیه شماره ۴ خود، جزئیات ثبت‌نام داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس را اعلام کرد.

آیت‌الله جنتی: افرادی که آلوده به فسادند و انگیزه‌های سوء دارند مجلس جای آنها نیست

دبیر شورای نگهبان گفت: آن‌هایی که شرایط قانونی را داشته باشند و انگیزه‌ای جز خدمت و رفع مشکل مردم را ندارند برای نمایندگی ثبت‌نام کنند و افرادی که آلوده به فسادند و انگیزه‌های سوء دارند باید بدانند مجلس جای آن‌ها نیست.

دستگاه‌های الکترونیکی احراز هویت رأی‌دهندگان برای انتخابات پیش‌رو تایید شد

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: برای استفاده از دستگاه‌های الکترونیک جهت احراز هویت نامزدهای انتخاباتی، توافقات لازم میان شورای نگهبان و وزارت کشور صورت گرفته است.

وزیر کشور دستور شروع انتخابات اولین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری را صادر کرد

وزیر کشور طی بخشنامه‌ای به فرمانداران مراکز حوزه‌های انتخابیه استان‌های تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، فارس و قم دستور شروع انتخابات اولین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری را صادرکرد. 

۲ هزار فرماندار و بخشدار آموزش انتخاباتی دیده‌اند

معاون سیاسی وزیر کشور، گفت: برای ۲ هزار نفر ار فرمانداران و بخشداران کشور دوره‌های آموزشی در موارد حقوقی، اجرایی و سایر موارد صورت گرفت. همچنین دنبال تربیت مربی در دوره‌های اجرایی هستیم تا به استان‌ها بروند و کار انتخابات را دنبال کنند.

محل جدید ثبت‌نام کاندیدا‌های انتخابات یازدهمین دوره مجلس در تهران مشخص شد

مسئول کمیته اطلاعات و تبلیغات فرمانداری تهران گفت: محل ثبت نام کاندیدا‌های انتخابات یازدهمین دوره مجلس در تهران به آدرس خیابان مطهری، خیابان شهید علی اکبری، روبروی کوچه تیرداد، ساختمان شماره ۲ فرمانداری تهران، مصلای حضرت امام خمینی (ره) خواهد بود.

ورود کشور به فضای انتخابات؛ از آغاز چاپ تعرفه‌ تا آخرین تغییرات قانون/ داوطلبان بخوانند

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۲۰۸ حوزه انتخابیه در سراسر میهن اسلامی‌مان برگزار خواهد شد؛ انتخاباتی که یکی از مظاهر مردم سالاری دینی در کشور ماست و در سال جاری با راهبرد «برگزاری باشکوه» و با «رعایت مرّ قانون» و در «فضای امن و با نشاط» انجام خواهد گرفت.

منبع: میزان

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.