کد خبر: 183037

موج جدید آنفلوآنز

شیوع موج آنفلوآنزا امسال زودتر از سال‌های قبل در کشور آغاز شده است؛ بیماری که بر اساس اعلام مسؤولان وزارت بهداشت تاکنون جان 19 نفر از هموطنان را گرفته است و رعایت نکردن نکات بهداشتی می‌تواند خطر ابتلا به این بیماری را افزایش دهد.
اتاق خبر 24

 همه چیز با چند عطسه و کمی سوزش گلو شروع می‌شود اما با گذشت یکی دو روز از شروع این علائم سوزش گلو هم به سراغتان می‌‌آید و کم‌کم کار به جایی می‌رسد که شب‌ها از سوزش تب خوابتان نمی‌برد یا اگر هم چند ساعتی پلک روی پلک بگذارید سرفه‌های شبانه و آب‌ریزش بینی نمی‌گذارد شب را به راحتی به صبح برسانید.

همین دردسرها باعث می‌شود تا کم کم به سراغ یخچال بروید و در بین داروهایی که از قبل پزشکان برایتان تجویز کرده‌اند به دنبال چند مسکن و آنتی‌بیوتیک بگردید، غافل از اینکه مصرف این داروها نه تنها تأثیری در درمان بیماریتان ندارد بلکه ممکن است عوارض آن را تشدید کند. شاید هم به درمان‌های خانگی اعتقاد بیشتری داشته باشید و برای رفع گلودردتان مصرف مایعات و خوردن سوپ را امتحان کنید که در این صورت گزینه بهتری را انتخاب کرده‌اید.

جالب است بدانید، این بیماری گریبان افراد مسن و کودکان و همچنین افرادی که به بیماری‌های زمینه‌ای مبتلا هستند را زودتر از بقیه می‌گیرد و به این راحتی هم نمی‌شود از شر آن خلاص شد.

شاید تا لحظه‌ای که با دردسرهای این بیماری مواجه نشده‌اید و پایتان به مطب پزشک یا بیمارستان نرسیده، ندانید که شروع تمام این گرفتاری‌ها از یک دست و روبوسی ساده با فرد مبتلا به «آنفلوآنزا» بوده است و همین بی‌توجهی به نکات بهداشتی باعث شده تا چند روزی در بیمارستان بستری شوید

منبع: خبرگزاری ایرنا