کد خبر: 182995

تئاتر مدیریت بحران می‌خواهد؟

مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی با تاکید براینکه موضوع ساماندهی این انجمن با دیگر موسسات در معاونت هنری به کارشناسی بیشتری نیاز دارد، از رفتن خود در آینده‌ای نزدیک از این انجمن خبر داد و تایید کرد که با اوضاع اقتصادی فعلی و بدهی زیاد به تئاتری‌ها باید مدیریت بحران در این حوزه وجود داشته باشد.
اتاق خبر 24

از مدتی قبل که موضوع ادغام یا طبق تاکید برخی مدیران، ساماندهی موسسات و انجمن‌های زیر مجموعه معاونت هنری منتشر شد، حاشیه‌های زیادی در رابطه با ادامه فعالیت انجمن مرکزی هنرهای نمایشی و دیگر انجمن‌ها در تهران به وجود آمد و مدیران این انجمن‌ها بیشترین واکنش را نسبت به این تصمیم ‌که آن را غیرکارشناسی می‌دانستند، نشان دادند. 

با این حال سیدمجتبی حسینی معاون هنری هم پس از این واکنش‌ها تاکید کرد که اولا زمان اطلاع رسانی مناسب نبوده چون هنوز بررسی‌ها تمام نشده بود و دیگر اینکه این مسئله به نظر کارشناسان خواهد رسید.

اما چند وقتی است خبرهایی شنیده می‌شود مبنی براینکه مقدمات این ادغام یا ساماندهی در سکوت دنبال می‌شود یا خواهد شد که صحت این موضوع و وضعیت انجمن هنرهای نمایشی را از مدیرعامل این انجمن پیگیر شدیم.

حمید نیلی در گفت‌وگویی با ایسنا که البته ترجیح می‌داد خیلی با جزئیات صحبت نکند، درباره سرانجام ادغام موسسات در معاونت هنری بیان کرد: فعلا کارها در بخش بالادستی انجام می شود و من هم شاید از انجمن بروم چون با توجه به وضعیت فعلی (اعتباری) شرایط خیلی سخت است و امیدوارم در سه ماه باقی مانده پول خوبی برسد و اوضاع به خیر بگذرد.

او در بخشی‌ از صحبتهایش به شتاب زده بودن تجمیع موسسات اشاره کرد و در پاسخ به اینکه آیا به دلیل انجام همین پروسه تجمیع، قرار است از انجمن کنار گذاشته شود؟ گفت: من مجبور نیستم بروم ولی شرایط به نحوی است که به این سمت پیش میرویم و شاید استعفا دهم.

منبع: خبرگزاری ایرنا