کد خبر: 182615

کمک معیشتی دولت به ۲۰ میلیون نفر واریز شد

نخستین مرحله واریز کمک معیشتی دولت از محل منابع افزایش قیمت بنزین ساعت ۲۴ دیشب به صورت نقدی به حساب ۲۰ میلیون خانوار واریز شد.
اتاق خبر 24
بامداد ۲۴ آبان  امسال قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌ای به ۱۵۰۰ تومان، بنزین با نرخ آزاد به ۳۰۰۰ هزار تومان و هر لیتر بنزین سوپر به ۳۵۰۰ تومان افزایش یافت.
همزمان با آغاز سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: از محل افزایش قیمت بنزین ۲۹ تا ۳۰ هزار میلیارد تومان درآمد خواهیم داشت که ظرف کمتر از ۱۰ روز به حساب خانوار‌های واجد شرایط پرداخت می‌شود.

وی یادآوری کرد: اگر بعد از پرداخت هفته آینده، افرادی بودند که خودشان را نیازمند می‌دانند و در این لیست نبودند، می‌توانند به مرجع این طرح یعنی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه کنند.

 کمک معیشتی دولت برای خانوار پنج نفر و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان در نظر گرفته شده و به خانوار یک نفره نیز از ۵۵ هزار تومان اختصاص یافته که سهم خانوار دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانوار سه نفره ۱۳۸ هزار تومان و خانوار چهار نفره ۱۷۲ هزارتومان است و برای خانوار‌های پنج نفره و بیشتر نیز ۲۰۵ هزار تومان یارانه پیش‌بینی شده است.

به گفته ربیعی سخنگوی دولت، کارگران، بازنشستگان، معلمان، نیرو‌های تامین اجتماعی، عشایر و افراد وابسته به صندوق‌ها و حقوق‌بگیران ثابت مشمول دریافت یارانه نقدی هستند.
نخستین مرحله واریز کمک معیشتی دولت از محل منابع افزایش قیمت بنزین ساعت ۲۴ دیشب به صورت نقدی به حساب ۲۰ میلیون خانوار واریز شد.
 دومین مرحله پرداخت حمایت معیشتی ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۲۹ آبان و سومین مرحله ساعت ۲۴ روز شنبه ۲ آذرماه خواهد بود.
براساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افرادی که در فهرست مشمولان طرح حمایت معیشتی دولت قرار نگرفته‌اند، می‌توانند از اواسط هفته آینده از طریق کد دستوری #۶۳۶۹* از وضعیت خود مطلع شوند.
نکته قابل توجه اینجاست که طرح کمک معیشتی دولت، ارتباطی به واریز یارانه در هر ۲۶ هر ماه ندارد و واریز مرحله اول کمک معیشتی به حساب سرپرستان خانوار که از شب گذشته آغاز شده تا دوم آذر ماه ادامه دارد.
منبع: خبرآنلاین