کد خبر: 182583
یادداشت اتاق خبر24:

همراهی مردم، رسانه ها و کارشناسان با دولت

پس از اجرای تصمیم دولت در افزایش قیمت بنزین چه باید کرد؟
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

قاعدتاً باید رسانه های داخلی کشور و در پی آن مردم با تصمیم دولت در افزایش و سهمیه بندی بنزین همراهی کنند؛ اما چرا؟!

در نگاه نخست به تصمیم دولت در افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین این تصور متبادر می شود که باید از این اقدام دولت تدبیر و امید انتقاد شدید کرد.

دولتی که قرار بود با تواق هسته ای همه مشکلات اقتصادی را مرتفع کند، نه تنها به وعده ها و قول های خود به مردم عمل نکرده بلکه در تصمیمی که برای بنزین گرفته، شرایط برای اکثرین کردم سخت تر کرده است.

بدون تردید تصمیم دولت بی تأثیر بر شرایط اقتصادی کشور نخواهد بود.

اما اکنون که دولت آقای روحانی تصمیمی که ماه ها پیش از این گرفته شده بود از جمعه اجرایی کرده بدون آن که پیش از اجرا درباره زمان و کیفیت اجرایی آن با واسطه رسانه های با افکار عمومی سخن بگوید، چگونه باید رفتار کرد؟

آیا در شرایطی که همه رسانه های خارجی که در محور دشمنی با جمهوری اسلامی ایران هستند با همه توان خود در ماجرای افزایش قیمت بنزین آتش بیار معرکه شده و سعی دارند شعله آن را بیفروزند، رسانه های داخلی و حتی کارشناسان اقتصادی همچون رسانه های معلوم الحال عمل کنند یا سعی داشته باشند تا فضا در آرامش باشد؟!
با همه انتقاداتی که به رفتار و عملکرد دولت تدبیر و امید در زمینه های سیاسی و اقتصادی وجود دارد که حتی حامیان اصلاح طلب آقای روحانی نیز در این گروه قرار دارند، اکنون منافع ملی و امنیت ملی ایجاب می کند که فعلاً از اجرایی شدن تصمیم دولت باید حمایت کرد.

حمایت می تواند با شرط همراه باشد، شرط حمایت این خواهد بود که وعده دولت به مردم در پی افزایش و سهمیه بندی بنزین همانگونه که اعلام شده، اجرا شود.

دولت وعده داده که همه درآمد حاصل از اجرای افزایش قیمت به 18 میلیون خانوار که حدود 60 میلیون میشوند، پرداخت خواهد شد.

ساز و کار پرداخت این یارانه نیز اعلام شده و از 55 هزار تومان آغاز و به سقف 205 هزار تومان می رسد.

دولت قول داده این مبالغ را به همه 60 میلیون ایرانی پرداخت کند، این کمک جدای از یارانه ای است که ماهانه برای هر نفر 45 هزار و 500 تومان پرداخت می شود.

مسئولین دولتی حتی وعده داده اند که در جریان افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی آن نباید دیگر کالاها و خدمات افزایش قیمت داشته باشند.

سازمان های مرتبط با موضوع بر اساس گفته های مسئولین، نظارت های خود را افزایش داده اند و به تولید کننده و فروشنده نیز هشدار داده اند که حق افزایش قیمت را ندارند.
با این وجود نمی توان قاطعانه گفت که هیچ اتفاقی نخواهد افتاد، قطعاً در برخی بخش ها شاهد افزایش قیمت خواهیم بود، اما آنچه که مهم است، کنترل اوضاع و شرایط از لحاظ امنیتی است.

باتوجه به شرایط منطقه، به ویژه در عراق و لبنان، پیش بینی می شود که دشمنان برای ایجاد ناآرامی و فضای اعتراض در ایران نیز تلاش می کنند.

هم اکنون در برخی از شهرهای کشور اعتراضاتی صورت گرفته که البته کم وسعت است، اما نباید بی اهمیت جلوه داده شود.

رسانه های وابسته به دشمن از شب جمعه تاکنون هر چه در توان داشته اند به کار بردند تا مردم ایران را با خود همراه کنند، در بین مردم هستند افرادی که تحت تأثیر تبلیغات منفی رسانه های بیگانه قرار می گیرند اما اکثریت مردم به تحریکات رسانه های بیگانه بی توجه و کم توجه هستند.

رسانه های داخلی و کارشناسان اقتصادی و سیاسی کشور نیز باید برای فراهم کردن بستر آرامش عمومی در کشور تلاش کنند، هر گونه اظهار نظر انتقادی تند، می تواند تحریک کننده مردم باشد و قطعاً چنین اتفاقی خواست دشمنان است.

قطعاً مردم کشورمان در قبال همراهی و همکاری با دولت در زمینه افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی و پرداخت مالیات و عوارض متوقع دریافت خدمات بهتر از متولیان هستند.

توقع مردم بجا و درست است، چرا که صاحبان اصلی این کشور مردم هستند و این حق را دارند تا بتوانند در شرایط بسیار بهتری زندگی کنند.

پس اکنون برای کشور، اجرای قول هو و وعده های دولت مهم است و سپس همراهی مردم با دولت تا بتوان از شرایط تازه به خوبی گذر کرد بدون آن که لطمه ای به کشور، انقلاب و مردم وارد سود.

 


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.