کد خبر: 182561

نقش مدیریت بهره برداری منابع انسانی در مقابله با تحریم‌ها

ضعف مفرط کشور در مدیریت بهره برداری منابع انسانی ناظر به نخبگان و برگزیدگان، متخصصان و دانش آموختگان و ماهران و فناوران است که از نظر علمی و تجربی قادرند موازنه دانش و قدرت را در موازنه تحریم و ضدتحریم به نفع کشور تغییر دهند.
اتاق خبر 24

«هنر ضد تحریم ها؛ پاسخی از درون میدان» عنوان سلسله یادداشت هایی به قلم دکتر محمدرضا ناری ابیانه است که در این خبرگزاری منتشر می شود. این سلسله یادداشت ها در پاسخ به کتاب «هنر تحریم‌ها؛ نگاهی از درون میدان» اثر ریچارد نفیو، مسئول تیم طراحی تحریم های علیه ایران در دولت اوباماست. در ادامه قسمت چهاردهم این سلسله یادداشت ها آمده است:

راهبرد اصلی مقابله با تحریم ها، بهره برداری حداکثری از منابع ملی است. آسیب شناسی وضع موجود بهره برداری از منابع انسانی کشور موید وجود آسیب های متعدد در این حوزه است که برخی از آنها شامل موارد زیر است:

- وجود فاصله بین دانشگاه ها و بازار کار در جامعه برای تربیت نخبگان کارآمد

- مهاجرت مغزها به خارج از کشور

- عدم توانایی کشور در استفاده از ظرفیت نخبگان و فرهیختگان

- قطع ارتباط بین ایده تا پدیده

- عدم سازماندهی جریان اختراعات کشور در مسیر مورد نیاز کشور

- بیکاری خیل تحصیلکردگان دانشگاهی

- تلقی جوانان مبنی بر بی فایده بودن تحصیلات عالی

- هم راستا نبودن مطالب علمی دروس دانشگاهی با نیازهای جامعه

- علاقمندی دانش آموختگان به استخدام دولتی

- ناکافی بودن مهارت آموزی های موجود در تحصیلات دانشگاهی

- وجود قوانین سختگیرانه کار و تامین اجتماعی برای کارآفرینان

- رو به ورشکستگی بودن اکثر صنایع کشور

- ادامه به فعالیت کارخانه های کشور با حداقل ظرفیت

- واردات بی رویه کالاهای خارجی

- نابودی فعالیت های کارآفرینان در اثر نوسانات اقتصادی بازار

گزاره پایه در آسیب های یاد شده بالا، ناتوانی مدیریت بهره برداری منابع انسانی در راستای مقابله با تحریم هاست. مدیریت بهره برداری از منابع انسانی، بیشتر در قوه مجریه و دستگاه های اجرایی و عملکرد آنها متمرکز است. یادآوری می کند که مدیریت منابع انسانی موضوعی متفاوت از مدیریت نیروی انسانی است که در سازمان ها و ادارات به رتق و فتق امور مربوط به کارکنان می پردازد. منظور این نوشتار از مدیریت بهره برداری منابع انسانی شامل مدیریت به مثابه هدف گذاری، سازماندهی و نظارت بر مراحل بهره برداری به مثابه دانش افزایی، مهارت افزایی و کارآفرینی در سطح منابع انسانی یعنی نخبگان و برگزیدگان، متخصصان و دانش آموختگان و ماهران و فناوران است. اصولا هر نیروی کار و کارمندان در راستای راهبرد مقابله با تحریم ها دارای اثربخشی ناچیزی اند. آن دسته از منابع انسانی که دارای توانایی و نقش خاص اند می توانند به راهبرد مقابله با تحریم کمک نمایند. ضعف مفرط کشور در مدیریت بهره برداری منابع انسانی ناظر به نخبگان و برگزیدگان، متخصصان و دانش آموختگان و ماهران و فناوران است که از نظر علمی و تجربی قادرند موازنه دانش و قدرت را در موازنه تحریم و ضدتحریم به نفع کشور تغییر دهند. آسیب های یاد شده بالا موید این حقیقت است که وضع موجود مدیریت در بهره برداری از منابع انسانی، اساسا قایل به وجود راهبرد مقابله با تحریم ها در این زمینه نیست. مهاجرت مغزها از کشور نیز در واکنش به ناتوانی دولت ها در مدیریت بهره برداری از منابع انسانی بوجود آمده است. استخدام یا عدم استخدام منابع انسانی در دستگاه های اجرایی به معنای ملاکی برای ارزیابی مدیریت بهره برداری از منابع انسانی در کشور نیست زیرا منابع انسانی کارآمد شاغل در دستگاه های اجرایی نیز به درستی و در راستای راهبرد مقابله با تحریم ها مورد استفاده قرار نمی گیرند.

منبع: خبرگزاری فارس

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.