کد خبر: 182534

افزایش سهم ناوگان حمل و نقل عمومی با گرانی بنزین

سهم ناوگان حمل و نقل عمومی در مقایسه با خودرو‌های شخصی زیر ۵۰ درصد است.
اتاق خبر 24

بخش حمل و نقل عمومی به عنوان مهمترین حوزه عمرانی کشور نقش بسیار مؤثری در جابه‌جایی بار و مسافران دارد، اما در طی سال‌های گذشته به دلیل گرایش مردم به خودرو شخصی، سهم حوزه حمل و نقل عمومی در بین مردم کاهش چشمگیری پیدا کرده است، این روزها هم زمان با افزایش قیمت سوخت بسیاری از کارشناسان معتقدند که این طرح زمینه‌ساز کاهش استفاده از خودرو‌های شخصی در بین مسافران می‌شود. این در حالی است که اگر استقبال مردم از ناوگان حمل و نقل عمومی افزایش یابد علاوه بر آنکه باید ظرفیت های این حوزه بیشتر شود کیفیت ارائه خدمات هم باید نسبت به سال های قبل به مسافران افزایش پیدا کند.

داریوش باقرجوان مدیر کل حوزه مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه یک دستگاه اتوبوس مسافت رفت و برگشت ۶۰۰ کیلومتری را می‌تواند در طول ۹ ساعت با جابه‌جایی بیش از ۵۰ مسافر انجام دهد، گفت: این ظرفیت با استفاده از خودرو‌های شخصی علاوه بر آنکه میزان مصرف سوخت تا چند برابر افزایش خواهد داد؛ تعداد مسافر را هم به ۴ تا ۵ نفر کاهش می‌دهد، بنابراین نقش حمل و نقل عمومی می‌تواند زمینه‌ساز صرفه‌جویی چشمگیر سوخت شود.

او با اشاره به اینکه ظرفیت‌های بسیار خوب و بالایی در بخش حمل و نقل جاده‌ای وجود دارد، گفت: تجربه خوبی در ماه‌های گذشته و در ایام اربعین وجود داشته که نشان دهنده نقش چشمگیر حمل و نقل جاده‌ای در جابه‌جایی مسافران است.

مدیر کل حوزه مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای یادآور شد: ضریب جابه‌جایی مسافر در ناوگان اتوبوسرانی ۲۱ تا ۲۲ نفر در هر سفر بوده  در حالی که ضریب جابه‌جایی مسافر با استفاده از خودرو‌های شخصی تنها ۳ نفر است.

باقرجوان با اشاره به اینکه سهم حمل و نقل جاده‌ای از کل جابه‌جایی مسافران در کشور ۳۶ درصد است، گفت: هدف ما آن است که این میزان ظرفیت را به ۵۰ درصد برسانیم، امیدواریم با واقعی کردن قیمت سوخت به این هدف ظرف مدت یک تا ۲ ماه آینده برسیم.

او با اشاره به اینکه ضریب جابه‌جایی مسافران در حوزه حمل و نقل عمومی جاده‌ای ۱۵ درصد است، گفت: امیدواریم با این طرح بتوانیم این ظرفیت را به ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش دهیم.

مدیر کل حوزه مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به مزیت‌های ناوگان حمل و نقل جاده‌ای اشاره کرد و گفت: علاوه بر صرفه‌جویی  ۳۵ تا ۳۸ لیتری سوخت در هر سفر،  میزان امنیت در این بخش قابل مقایسه با خودرو‌های شخصی نیست.

باقرجوان اظهار کرد: با استفاده از تکنولوژی‌های جدیدی که در ناوگان حمل و نقل جاده‌ای ایجاد شده شاهد کاهش چشمگیر مصرف سوخت هستیم به طوری که هر دستگاه اتوبوس معادل ۲۰ دستگاه خودروی شخصی سوخت مصرف می‌کند.

او به کاهش چشمگیر ترافیک در جاده‌های کشور به ویژه در ایام پیک سال هم اشاره کرد و گفت: کاهش خودرو محوری یکی از اهداف اصلی دولت است که امیدواریم با اجرای این طرح بتوانیم به این هدف اصلی برسیم.

مدیر کل حوزه مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به اینکه با نصب سامانه سپه‌تن به صورت لحظه‌ای تردد تمام ناوگان اتوبوسرانی را رصد می‌کنیم گفت: استفاده از رانندگان متخصص و با تجربه در ناوگان حمل و نقل عمومی یکی از مزیت‌هایی است که قابل مقایسه با استفاده از خودرو‌های شخصی نیست.

منبع: جام جم آنلاین

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.