کد خبر: 182516

آی‌فون 12 اپل چه شکلی است؟

هنگامی که صحبت از اعمال تغییر در طراحی محصولات می‌شود، اپل جز شرکت‌هایی نیست که عجله‌ای برای این کار داشته باشد. این شرکت در طی سالیان متمادی نشان داده که روش مخصوص به خود را در این زمینه دارد.
اتاق خبر 24

هنگامی که صحبت از اعمال تغییر در طراحی محصولات می‌شود، اپل جز شرکت‌هایی نیست که عجله‌ای برای این کار داشته باشد. این شرکت در طی سالیان متمادی نشان داده که روش مخصوص به خود را در این زمینه دارد. البته این روش مخصوص منتقدان فراوانی هم دارد و برخی سیب گازخورده را به محافظه‌کاری بیش از حد متهم می‌کنند. تمامی صحبت‌های گفته شده موجب این شده است که کوچک‌ترین تغییری در طراحی محصولات اپل به دید تغییری بزرگ دیده شوند و تمامی توجهات را به سوی خود جلب کنند.

در این زمینه می‌توان آی‌فون و از این خانواده نیز می‌توان آی‌فون X را مثال زد که با بریدگی نسبتا بلند خود، کم و بیش تغییرات زیادی در طراحی خود داشت. اما به جز این مورد، دیگر آی‌فون‌ها در نگاه اول تغییرات زیادی نسبت به نسخه‌های قبلی خود ندارند و بسیاری ادعا می‌کنند پس از آی‌فون 6 قالب تمامی آی‌فون‌های ارایه شده مشابه است. کناره‌های مدور، فریم پیازی و نمایشگر 2.5D از جمله عناصر تغییرناپذیر در طراحی اسمارت‌فون‌های اپل بوده است. گفته می‌شود این رویه با معرفی آی‌فون‌های 2020 تغییر خواهد پذیرفت و شرکت به طراحی کلاسیک آی‌فون 4 نزدیک خواهد شد.

گوشه‌های گرد و لطیف آی‌فون که از زمان آی‌فون 4 و 5 در این گوشی باقی مانده است، این حس را به کاربران القا می‌کند که اسمارت‌فون مخصوص کف دست آنها طراحی شده است. در واقع این طراحی به حدی موفقیت‌آمیز بوده که در سال‌های اخیر کمتر هندستی را مشاهده کرده‌ایم که گوشه‌های مدور نداشته باشد. حالا شنیده شده است که با آی‌فون 12، اپل اسمارت‌فونی مستطیلی شکل‌تر روانه بازار خواهد کرد. لازم به ذکر است اپل اولین حرکت‌ها به سمت این طراحی را با عرضه آی‌پد پرو جدید برداشت و مک‌بوک نیز گوشه‌های تیزتری نسبت به قبل داشت. پس پیوستن آی‌فون به دیگر محصولات تولیدی شرکت امری عجیب نیست.

منبع: تابناک