کد خبر: 182508

تدبیر شورای شهر برای افزایش نیافتن کرایه تاکسی چیست؟

عضو شورای شهر تهران درباره افزایش قیمت بنزین و اختصاص بخشی از درآمد دولت به حمل و نقل عمومی توضیحاتی داد.
اتاق خبر 24

محمد علیخانی رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران در جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به افزایش سه برابری قیمت بنزین آزاد و مطالبات رانندگان وسایل نقلیه عمومی در جمع خبرنگاران گفت: این رانندگان نسبت به خواسته‌های خود کاملا حق دارند.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران تصریح کرد: هر وقت که قیمت‌های مربوط به حوزه خودرو مانند لوازم و یا سوخت افزایش پیدا می‌کند، محدودیت‌های زیادی برای رانندگان تاکسی اعمال می‌شود.

علیخانی افزود: در این شرایط شورا هم نمی‌تواند بر خلاف قوانین بالادستی بیش از ۱۵ درصد نرخ کرایه را افزایش دهد، هر چند که به لحاظ کارشناسی بتوان بیشتر افزایش داد.

او خاطر نشان کرد: اگر ما هم در این شرایط نرخ کرایه را افزایش دهیم، هیئت تطبیق مصوبات شورا آن را رد می‌کند، لذا ما ناچار هستیم تا همین اندازه افزایش دهیم.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران ادامه داد: با توجه به افزایش نرخ بنزین اگر شهرداری لایحه‌ای به شورا ارسال کند، ما آن را کارشناسی می‌کنیم که البته من احتمال کمی می‌دهم چنین لایحه‌ای بیاید و شاید هم با بودجه آخر سال بیاید.

علیخانی تصریح کرد: این اتفاقی که رخ داده ضرورتی داشت و کسی هم دلش نمی‌خواست که نرخ بنزین این گونه افزایش یابد، اما حالا که این اتفاق افتاده باید بخشی از درآمدی که دولت از این محل کسب می‌کند را به حمل و نقل عمومی اختصاص دهد.

منبع: جام نیوز

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.