کد خبر: 182453

خطر سرطان ریه و بیماری های آلرژیک با نگهداری این گیاهان در خانه

محققان به تازگی دریافتند نگهداری گیاهان در خانه و فضای بسته ممکن است تاثیر مثبتی در تصفیه هوای محیط نداشته باشد چه بسا در بعضی افراد ایجاد بیماری کند.
اتاق خبر 24

گیاهانی مانند آلوئه ورا، بامبو، سانسوریا و... از پرفروش ترین و محبوب ترین نوع  گیاهان خانگی  محسوب می شوند.اکثر ما به آن ها علاقه مندیم و از نگهداری شان در خانه و اتاق خود لذت می بریم همچنین معتقدیم گیاهان باعث زدودن آلودگی  و تصفیه هوای محیط می شوند.

اما آیا گیاهان در فضای بسته نیز چنین اثری را حفظ می کنند یا خیر؟

به گزارش دیلی میل پروفسور وارینگ  که ۳۰ سال در این زمینه تحقیق داشته، معتقد است:«گیاهان در فضای بسته در فیلتر کردن سموم بسیار کند عمل می کنند حتی می تواند در بعضی افراد که مبتلا به بیماری های آلرژیک هستند باعث آبریزش بینی، سوزش چشم، گلو، سردرد مکرر و در نهایت سرطان ریه شوند».

هرچند روانشناسان معتقدند:«صرفاً دیدن گیاهان برگ سبز به تقویت روحیه ما کمک می کند تا از نظر جسمی بهتر به نظر برسیم و خلاقانه تر فکر کنیم».

درست است که نمی توان تاثیر مثبت گیاهان بر روحیه و شادابی فرد را انکار کرد اما به نظر می رسد این ایده که سال هاست در بین مردم باب شده یک فریب بازاریابی برای فروش گیاهان زینتی و خانگی است چرا که با کمی تامل درمی یابیم گیاهان نیز مانند حیوانات جاندارانی هستند که متعلق به طبیعت آزاد و زاد بوم خود هستند.

منبع: ریشه