کد خبر: 182445
یادداشت اتاق خبر24:

با این مشکل چه کنیم؟!

باید آسیب شناسی شود و پس از آن برای درمان این معضل و گرفتاری دارویی ساخته شود تا شاید برای آیندگان مفید افتد.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

ساختار جمهوری اسلامی ایران از نظر سازمانی و اداری بسیار پیشرفته، کاربردی و مناسب تعبیه شده است، نمی توان در روند پی ریزی این ساختار ایرادی وارد کرد.

همه چیز در نظام جمهوری اسلامی ایران در جای خود قرار دارد، نفرات را نمی گوییم، جایگاه ها را میگوییم که خوب و مناسب تعبیه شده تا نفرات در آن قرار بگیرند و به وظایف خود عمل کنند.

اگر مشکلی از سوی یک نهاد و سازمانی ایجاد می شود نه به خاطر آن جایگاه و مسئولیت است، بلکه به خاطر وجود فردی است که به اندازه آن جایگاه و مسئولیت نیست، که معمولاً آن مسئولیت و جایگاه برای چنین افرادی بسیار بزرگ است و به تن آنها زار می زند!

جمهوری اسلامی ایران دارای سه قوه است که هر یک از این قوا خود، دارای زیر مجموعه هایی هستند، جدای از آن برخی نهادها و ارگان های حکومتی هستند که تحت امر ولی فقیه قرار دارند.

اگر برخی اعتقاد دارند که در صورت وقوع تخلف در یکی از نهادها و ارگان هایی که تحت امر ولی فقیه است، پس رهبری باید پاسخگو باشد، اگر در یکی دیگر از قوا و سازمان های بیرون از تحت امر رهبری تخلف، ضعف، تصمیم گیری اشتباه و... انجام شود، آنگاه چه کسی یا کسانی پاسخگو خواهند بود؟! آن فرد مسئول را که رهبری تعیین نکرده است!

برخی مواقع شاهد هستیم زمانی که مسئولی مستقیم یا غیر مستقیم برگزیده میشود و به قدرت می رسد، پس از چندی ریل و راهی که مقابل او قرار دارد کنار می گذارد و بیراهه را بر می گزیند.
این رفتار آن مسئول، حال رئیس جمهور باشد، رئیس مجلس یا وزیر و وکیل، قطعاً باعث زیان به کشور، انقلاب و مردم می شود.

چنین اتفاقی را در ریاست جمهوری و در زمان های گوناگون در عمر 41 ساله انقلاب دیده ایم که بدترین آن بنی صدر نخستین رئیس جمهوری اسلامی ایران بود.

شاید بتوان انتخاب بنی صدر را در اوایل انقلاب به خاطر شرایطی که در کشور حاکم بود، یک اشتباه اجتناب ناپذیر دانست اما پس از او نیز برخی دیگر از افراد با انتخاب مستقیم مردم به قدرت رسیدند که در نگاه نخست؛ کارآمد، منطقی، پای کار، انقلابی و بسیاری ویژگی های مثبت دیگر داشتند اما پس از یک دوره یا کمتر، رفتارهایی از خود بروز دادند که در تراز مسئول نظام جمهوری اسلامی ایران نبوده است.

حاشیه های ریاست بیشتر از آن اصل و عمقی است که باید یک مسئول در پی دستیابی به اهداف انقلاب اسلامی باشد.

جای تأسف است که باید بگوییم در جایگاه ریاست جمهوری برخی اشخاص بجای آن که به وظایف خود عمل کنند، با  ساختار شکنی، انفعال در انجام وظایف، حتی در برخی مواقع در نقش اپوزیسیون ظاهر شده اند که چنین رفتارهایی هزینه های زیادی را به کشور تحمیل می کند.

باید برای چنین اتفاقاتی فکری کرده و چاره ای اندیشید، باید پس از گذشت 41 سال از عمر انقلاب، هزینه های کشور را از وجود و حضور چنین افراد و اشخاصی در مسئولیت های ارشد کشور پاک کرد و ساز و کار را به گونه ای آماده ساخت که مردم با یک انتخاب آگاهانه و هوشمندانه فردی را برای کشور برگزینند که تنها هم و غم او منافع ملی، آرمان های انقلاب و اسلام و مردم باشد.

انقلاب اسلامی بیش از آنچه دشمنان به کشور ضربه زده اند از برخی مسئولین بی مسئولیت ضربه خورده است.

 مصلحت اندیشی ها و ملاحظه کاری ها باعث شده است تا برخوردهای قانونی با اینگونه افراد صورت نگیرد و همین امر روند تأثیر منفی آنها را بر کشور سرعت می بخشد.

در گام دوم انقلاب باید فکری هم برای اینگونه معضلات و مشکلات کرد.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.