کد خبر: 182432

یارانه ۵۰ درصدی دولت برای بیمه رانندگان تاکسی

افرادی از یارانه ۵۰ درصدی دولت برای پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی رانندگان تاکسی بهره می‌برند که راننده تاکسی نیستند!
اتاق خبر 24

به قول راننده‌های قدیمی کلاچ و ترمز کردن در ترافیک امروز تهران اعصاب فولادی می‌خواهد.

پایتختی که شاهراهی به ظرفیت خیابان‌ها و بزرگراه‌های آن در چند سال اخیر اضافه نشده، همواره زیر بار ترافیک پر حجم خودرو‌های عبوری است که به واسطه اجرای انواع و اقسام طرح‌های ترافیکی دیگر کمتر خانواده‌ای را در آن مشاهده می‌کنیم که برای فرار از جریمه و تردد راحت در معابر پایتخت دست کم دو خودرو با پلاک‌های متفاوت نداشته باشد.

هنگامی که میزان آلاینده‌ها در سطح پایتخت افزایش پیدا می‌کند و تردد در معابر به دلیل حجم زیاد خودرو‌های عبوری با کندی مواجه می‌شود مدیریت شهری به دنبال این است که با ترغیب مردم به استفاده از حمل و نقل عمومی قدری از حجم ترافیک و تردد خودرو‌های شخصی در معابر پایتخت بکاهد.

یکی از انتخاب‌های شهروندان برای جابه‌جایی و تردد در پایتخت به وسیله ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده از تاکسی است، ناوگانی که تا دیروز شهروندان هنگام استفاده از آن نگاهی به خودرو می‌کردند و بعد سوار می‌شدند، زیرا کمتر مسافری پیدا می‌شد که پیکان تاکسی را برای سوار شدن انتخاب کند.

سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران پیکان را از ناوگان حمل و نقل خود کرد و به جای آن  خودرو‌هایی را وارد ناوگان خود کرد که مسافران در استفاده از آنها دچار تردید نشوند و سفری راحت داشته باشند، اما نکته قابل تأمل این است که دغدغه شهروندان برای استفاده از خودرویی راحت برطرف شد، اما نگرانی دیگری برای آن‌ها هنوز وجود دارد و آن هم فعالیت رانندگان سالخورده‌ای است که هنوز با توجه به گذشت سن بازنشستگی هنوز پشت فرمان تاکسی می‌نشینند و به جابه‌جایی مسافران اقدام می‌کنند.

رانندگان سالخورده‌ای که امروز دیگر اعصاب فولادین برای رانندگی در ترافیک پایتخت را ندارند و در کنار آن کاهش تسلط آن‌ها به اصول رانندگی و ترافیک همواره برای مسافران در طول سفر استرس ایجاد می‌کند.

منبع: تابناک