کد خبر: 182338

شهید "ابو العطا" کابوس تل‌آویو

نتانیاهو که در آستانه محاکمه و بازداشت به دلیل فساد اقتصادی به سر می‌برد، با ترور فرمانده جنبش جهاد اسلامی فلسطین سعی در انحراف افکار از مسائل داخلی را دارد.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

جنبش جهاد اسلامی فلسطین که بر اساس اندیشه امام خمینی (ره) تشکیل شد، جنبشی مردمی است که در پی ایجاد شرایط لازم جهت آزادی این کشور از ظلم و تجاوزگری صهیونیست‌ها و حامیان آنهاست. این جنبش انقلابی که از حمایت تود‌ه‌های مردم برخوردار است، از زمان تشکیل آن همواره کابوس رژیم صهیونیستی بوده است.

ترس و وحشت رژیم صهیونیستی از جنبش مردمی جهاد اسلامی باعث شد که این رژیم در آخرین اقدام خود علیه فلسطین،یکی از فرماندهان جنبش جهاداسلامی فلسطین را به شهادت برساند.

ابو العطا فرمانده شهید مقاومت که بارها رعب و وحشت را بر صهیونیست‌ها حاکم کرده بود، در جریان نبرد آسمان آبی در سال ۲۰۱۲ زخمی شده بود و بارها در معرض تلاش برای ترور قرار گرفته بود که همه این تلاش‌ها به شکست منجر شده بود، اما در نهایت بامداد سه‌شنبه ۲۱ آبان در یک عملیات تروریستی رژیم صهیونیستی در غزه به شهادت رسید.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی منزل «بهاء ابوالعطا» از فرماندهان ارشد «سرایا القدس» شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در منطقه «الشجاعیه» غزه را هدف گرفتند. بر اساس گزارش «فلسطین الیوم»، در این حمله، ابوالعطا و همسرش به شهادت رسیدند و دو فرزند وی نیز به شدت زخمی و به بیمارستان منتقل شدند.

دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی اعلام کرده، ترور ابوالعطا پس از موافقت کابینه و شخص «بنیامین نتانیاهو» انجام شد. «بنیامین نتانیاهو» در توجیه این حمله تروریستی گفته این «فرمانده فلسطینی مانند یک بمب ساعتی بود.» این تهاجم ساعت ۴ بامداد و از طریق شلیک موشک از یک جنگنده انجام شد تا فرمانده بخش شمالی نوار غزه بدین شکل ترور شود. در ترور دوم که همزمان با ترور اول انجام شد، منزل «اکرم العجوری» از سران جنبش حماس در محله «المزه» دمشق در نزدیکی سفارت لبنان هدف حمله رژیم صهیونیستی قرار گرفت. خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) در این باره نوشته، این حمله به شهادت «معاذ العجوری» پسر اکرم و شخصی دیگر به نام «عبدالله یوسف حسن» منجر شد. اکرم العجوری نیز به همراه نوه خود (دختر معاذ) و ۹ نفر دیگر مجروح شد و رژیم صهیونیستی در حذف او ناکام ماند.

ابوالعطا

 

بهانه اسرائیل برای ترور ابو العطا چه بود؟

رژیم صهیونیستی در چند ماه گذشته در یک بن‌بست سیاسی و انتخاباتی قرار گرفته است. بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر این رژیم نیز در آستانه محاکمه و بازداشت به دلیل فساد اقتصادی به سر می‌برد، راهکار رژیم صهیونیستی در این شرایط همواره ایجاد یک بحران با هدف انحراف افکار عمومی از مسائل داخلی بوده است. چند روز پیش نتانیاهو، نفتالی بنت را به عنوان وزیر جنگ انتخاب کرد. پس از این انتخاب، ماجراجویی در غزه شروع شد و همانند ادوار گذشته نتانیاهو برای افزایش محبوبیت خود در بین افراطی‌ها اقدام به یک ماجراجویی دیگر کرد که به ترور بهاء ابوالعطا ختم شد.

رسانه‌های صهیونیستی ادعا کردند، «بها ابوالعطا»  فرمانده ارشد جهاد اسلامی که در حمله تل‌آویو به غزه به شهادت رسید، بر ساخت موشک دوربرد و دیگر سلاح‌ها نظارت می‌کرده است که باعث شده رژیم صهیونیستی احساس خطر کند.

ترور شهید ابوالعطا زمانی انجام شد که رژیم صهیونیستی با بن بست تشکیل کابینه جدید مواجه است و از سوی دیگر، تنها دو روز از معرفی نفتالی بنت به سمت وزیر جنگ این رژیم می گذرد. در همین راستا، رهبر فهرست مشترک نمایندگان اسرائیلی و فلسطینی گفته است که نتانیاهو تلاش می کند ابقای خود را در قدرت در اسرائیل ادامه دهد.

 

ابو العطا کابوس رژیم صهیونیستی

اخیرا روزنامه جروزالم پست در گزارشی، ابوالعطا را در کنار دبیرکل حزب‌الله لبنان و فرمانده نیروی قدس سپاه ایران از خطرناک‌ترین شخصیت‌ها برای این رژیم نام برده و گفته بود که «او در برنامه‌ریزی برای حملات به اسرائیل و نظارت بر ساخت سلاح و بهبود توان شلیک موشک‌های دوربرد مشارکت داشت و سرویس اطلاعات نظامی اسرائیل او را عامل تشدید اوضاع قلمداد کرده است». «آویو کوخاوی»، رئیس‌ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی نیز گفته، «ابوالعطا» بزرگترین فرمانده جهاد اسلامی در نوار غزه و مسئول بیشتر عملیات‌ها بود.

پایگاه صهیونیستی «واللا» نیز در این باره این طور موضع گرفته که، «ابو العطا با رویکرد مبارزه جویانه‌اش علیه اسرائیل باعث شد تا جایگاه جهاد اسلامی در نوار غزه هر چه بیشتر تقویت شود و این محبوبیت به حدی بود که حتی حماس نیز نمی‌توانست مانع فعالیت‌های او شود».

اشغالگران اسرائیلی مدت‌ها بود که از ترور ابوالعطا حرف می‌زدند، ولی به دنبال پاسخ واضحی می‌گشتند، آنها با خود می‌گفتد آیا در صورت ترور العطا، گروه‌های فلسطینی دخالت خواهند کرد یا خیر، وی پیش بینی کرد که پاسخ به این سئوال برای سران رژیم اشغالگر دشوار است، زیرا مقاومت یکپارچه است و عملیات خود را از اتاق مشترک به پیش می‌برد.

ترور شهید بها ابولعطا اقدامی برنامه ریزی شده و هدفمند بود که مقامات رژیم صهیونیستی تلاش کردند آنرا اقدامی نظامی معرفی کنند که در یک درگیری مسلحانه انجام گرفته است. این ادعا در حالی مطرح شد که عملاً در هفته های اخیر درگیری نظامی میان اسرائیل و گروههای مقاومت فلسطین جریان نداشته است. در واقع، این ادعا با هدف جلوگیری از هرگونه اقدام احتمالی فلسطین در مراجعه به نهادهای بین المللی مطرح شد.

نتانیاهو

 

واکنش جهاد اسلامی و فرار صهیونیست ها به پناهگاه

مقاومت فلسطین اما در پاسخ به این اقدام، بلافاصله بارانی از راکت به سمت فلسطین‌اشغالی به راه‌انداخت. جهاد اسلامی در ساعات نخست صبح سه‌شنبه حداقل ۱۶۰ موشک به شهرک‌های صهیونیستی‌ و همچنین شهر تل‌آویو، شلیک کرد. فرمانده جبهه داخلی رژیم صهیونیستی به دنبال حملات جهاد، شهرهای جنوبی و تل‌آویو را تعطیل کرد. تعطیلی، شامل همه شهرک‌های شمالی مجاور غزه شده است. حرکت قطارها ازاشدود (شمال) تا بئر السبع در شرق نوار غزه نیز متوقف و دانشگاه بن گوریون در بئر السبع نیز تعطیل شد. جنبش حماس نیز تاکید کرده، این اقدام دشمن «بدون مجازات نخواهد ماند». همچنین آژیر خطر در همه شهرک‌های شمالی مجاور نوار غزه و همچنین ریشون لتسیون، گِدِرا واشدود و تل‌آویو به صدا در آمد و یک میلیون صهیونیست به پناهگاه‌ها گریختند.

واکنش گروههای مقاومت فلسطین به ترور شهید ابولعطا و شلیک موشک های متعدد به سمت سرزمین های اشغالی مصداق حق دفاع مشروع است که در ماده 51 منشور ملل متحد آمده است.

رژیم صهیونیستی قبل از انجام هر عملیات و اقدامی باید متوجه این مطلب باشد که تل آویو نه تنها در تیررس نیروهای مقاومت فلسطین و یمن قرار دارد بلکه جبهه مقاومت از لبنان تا سوریه و عراق قادرند به راحتی قلب اسرائیل را هدف قرار داده و پاسخ محکمی به تجاوزات این رژیم بدهند.

اسرائیل

 

سیاست ترور همیشه راهی برای فرار صهیونیست ها از نابودی بوده است. با اینکه رژیم صهیونیستی از ترس نابودی همیشه به ترور افراد روی آورده است اما اروپایی‌ها نیز در واکنش به این وضع طبق روال معمول طرف صهیونیست را گرفته و از فلسطین به دلیل پاسخ به ترور صهیونیست‌ها به شدت انتقاد کردند!

ابوالعطا نخستین فرمانده فلسطینی نیست که به دست عناصر رژیم صهیونیستی به شهادت می رسد اما نکته قابل توجه این است که همواره طرفی که از سیاست ترور برای پیشبرد اهداف خود استفاده می کند به ضعف خود برای مقابله رو در رو با طرف مقابل اذعان دارد.صهیونیستها علاوه بر آنکه در عرصه نظامی و میدانی در برابر مقاومت فلسطین حرفی برای گفتن ندارند در عرصه های علمی نیز بارها اقدام به ترور دانشمندان فلسطینی در سراسر جهان کرده اند.

رژیم صهیونیستی به خصوص از یک سال گذشته به این نتیجه رسیده که اجرای عملیات نظامی گسترده علیه گروههای مقاومت نتیجه مورد نظر را در پی نخواهد داشت. از این رو، برای جبران شکست های خود به ترور مقامات و فرماندهان فلسطینی روی آورده است.