کد خبر: 182318

حزب‌الله یکی از قوی‌ترین ارتش‌های جهان است

رأی الیوم در گزارشی ضمن بررسی توان موشکی حزب‌الله لبنان، به اعتراف فرماندهان صهیونیست که حزب‌الله را تهدیدی برای موجودیت اسرائیل می‌دانند، پرداخت.
اتاق خبر 24

روزنامه اینترنتی رأی الیوم نوشت تل آویو به توان موشکی حزب‌‌الله و برابری بازدارندگی آن معترف است.

رأی الیوم در یادداشتی با اعلام این مطلب نوشت هم زمان با پایان تجاوز اسرائیل به لبنان در تابستان ۲۰۰۶، «یتسحاق هرتسوگ» از وزرای وقت کابینه اسرائیل با قاطعیت گفت حزب‌الله یکی از قوی‌ترین ارتش‌های جهان است. همچنین بنا به گفته منابع امنیتی آگاه در تل آویو که با روزنامه عبری هاآرتص گفت‌وگو کرده‌اند چند برابر شدن تعداد موشک‌ها منبع اصلی قدرت حزب‌الله است.

علاوه بر این، همین منابع می‌گویند دبیرکل حزب‌الله لبنان و سید مقاومت یعنی سید حسن نصرالله در سخنرانی‌های خود از قدرتمندی این حزب برای دستیابی به هر نقطه‌ای در اسرائیل سخن می‌گوید به این معنی که همه جای اراضی اشغالی در تیررس موشک‌های حزب‌الله قرار دارند.

علاوه بر افزایش بُرد موشک‌هایی که هر نقطه از اسرائیل را پوشش می‌دهند این منابع در گفت‌وگو با هاآرتص تأکید کردند مسئله نگران کننده دقت این موشک هاست که اسرائیل را به اعمال فشار دیپلماتیک بر لبنان با همراهی و کمک آمریکا و عربستان سعودی واداشته است تا حمایت از اقتصاد لبنان را به خلع سلاح حزب‌الله منوط کنند زیرا طبق اعتراف فرماندهان اسرائیل، سلاح حزب‌الله تهدیدی راهبردی و چه بسا موجودیتی برای رژیم صهیونیستی به شمار می‌رود ضمن آن که تل آویو به انتشار گزارش‌هایی با این ادعا که جمهوری اسلامی ایران کارخانه‌هایی برای ساخت موشک‌های نقطه زن در لبنان ایجاد کرده است عادت دارد هرچند حزب الله این ادعا را رد می‌کند.

منبع: خبرآنلاین