کد خبر: 182278
یادداشت اتاق خبر24:

آقای روحانی! رقابت های انتخاباتی پایان یافته!

آقای روحانی تصور می کند هنوز زمان انتخابات ریاست جمهوری سال 96 است که همچنان به تخریب رقیب سابق خود می پردازد.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

همگان به یاد دارند که در زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری و رقابتی که میان نامزدها شکل گرفته بود، بیشترین اصطکاک میان آقای روحانی با آقای رئیسی بود.

آقای روحانی که دور نخست ریاست جمهوری خود را پایان یافته می دید، برای دور دوم تلاش کرد تا بار دیگر ریاست جمهوری را در دست داشته باشد برای همین او در زمان رقابت های انتخاباتی از هر گونه ابزاری بهره برد تا رقیب را تخریب کند که بسیاری از این فضای رقابتی ناسالم و تخریبی بود.

طرح این موضوع از سوی آقای روحانی که گفته بود اگر رقیب رئیس جمهور شود خیابان ها را دیوار خواهد کشید و یا این که دلار 5 هزار تومان خواهد شد، از آن دست تخریب ها و بی اخلاقی های سیاسی بود که از سوی رقبای آقای رئیسی در جریان مناظره های تلویزیونی و سخنرانی های گوناگون بارها تکرار شد.

بیشترین هجمه در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 به سوی رئیسی و قالیباف بود.

تلاش های تخریبی رقبای آقایان رئیسی و قالیباف به نتیجه رسید و بار دیگر آقای روحانی از سوی مردم به ریاست جمهوری برگزیده شد.

اما در دور دوم ریاست جمهوری آقای روحانی، وعده های بسیاری که به مردم داده شده بود، عملی نشد و حتی دلاری که بر اساس ادعای رقبای رئیسی و قالیباف در صورت پیروزی یکی از آنها در انتخابات ریاست جمهوری قرار بود 5 هزار تومان شود، نزدیک به 20 هزار تومان هم رسید و اکنون بر روی 12 هزار تومان ایستاده است.

نیازی به بازگو کردن نیست که هیچ یک از وعده های دولت در دور دوم ریاست جمهوری همچون دور اول محقق نشد و اکنون مردم مطالبه همان وعده ها را دارند و روز یکشنبه نیز مردم یزد در میدان امیر چخماق این شهر با دست نوشته ها و شعارهای خود این مسئله را اثبات کردند.

آقای رئیسی که از سوی رهبر معظم انقلاب به ریاست استان قدس رضوی منصوب شد، تخریب ها پایان نداشت  ادامه یافت.

دولت و شخص رئیس جمهور به ریاس او در این مرکز انتقاد کردند و بحث پرداخت مالیات از سوی آستان قدس را پیش کشیدند در حالی که آقای رئیسی در زمان حضور خود در آستان تحول خوبی در فعالیت های این نهاد ایجاد کرده بود.

البته آستان قدس با اراوه اسناد و مدارک به ادعای رئیس جمهور و دولت پاسخ داد و اعلام کرد که مالیات این نهاد حکومتی پرداخت شده و می شود. اسناد پرداخت نیز منتشر شد.

ضعف، ناکارآمدی در دولت، دست نیافتن به اهدافی که در برجام دنبال می کردند و ناکامی در تحقق وعده های بزرگی که به مردم داده شده بود، باعث شده تا دولت و اقای روحانی فرافکنی کند و موضوعات و مسائل حاشیه ای ایجاد کند تا ذهن افکار عمومی منحرف شود.

اما مردم آگاه هستند و می دانند که چه اتفاقی افتاده است برای همین است که در یزد مردم با شعارها و دست نوشته های خود از آقای روحانی استقبال کردند.

از سوی دیگر عملکرد خوب و درست برخی دستگاه ها و نهادهای انقلابی کشور نیز باعث ناخرسندی دولت شده و می شود چرا که خود عملکرد ضعیفی داشته و نتوانسته همچون دیگران خودی نشان دهد.

قوه قضاییه، سپاه و برخی دیگر از نهادها اگر با تیغ تیز و تند انتقاد دولتمردان و آقای رئیس جمهور روبرو می شوند می تواند دلیل آن خدمات، پیشرفت در برنامه ها و عملکردی باشد که در این سازمان ها واقع شده است.

زمانی که آقای ابراهیم رئیسی وارد قوه قضاییه شد، مسئله مهم و بر زمین مانده مبارزه با فساد و مفسد اقتصادی را بلند کرد و با اقدامات ضربتی و انقلاب در طول مدت کوتاهی از دوره ریاست خود بسیاری از مفسدان را بازداشت، محاکمه  به سزای اعمالشان رساند.

در میان این مفسدان هستند افرادی که به دولت وابسته اند و در همین سیستم مرتکب فساد شده اند. آقای حسین فریدون برادر آقای روحانی، آقای جهانگیری برادر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، برخی دیگر همچون آقای سیف و عراقچی رئیس سابق بانک مرکزی و معاون سابق ارزی او که پرونده آنها در جریان است، تنها نمونه هایی از پرونده هایی است که در دولت وجود داشته است.

رقیب انتخاباتی آقای روحانی اکنون پس از یک دوره ریاست استان قدس رضوی که کارنامه خوبی هم در آنجا از خود بجا گذاشت، اکنون ریاست قوه قضاییه را بر عهده دارد با وجودی که رئیس قوه قضاییه بارها تأکید کرده که در مبارزه فساد و مفسد ملاحظه گرایش های سیاسی و جناحی را نخواهد کرد و تنها منافع ملی برای قوه قضاییه مهم است.

آقای ابراهیم رئیسی در مدتی که در قوه قضاییه حضور داشته و دارد، ثابت کرده که توانسته با برخورد قانونی با مفاسد بدون در نظر گرفتن ملاحظات، رضایت مردم را جلب کند چرا که با دانه درشت ها آنگونه که از قوه قضاییه نظام جمهوری اسلامی انتطار می رود بروز پیدا کرده و چنین برخوردهایی قطعاً با مخالفت هایی روبرو می شود ولی آنچه که مهم است، رضایت مردم از عملکرد قوه قضاییه و هر دستگاهی است که در خدمت مردم و انقلاب است.

حال که آقای روحانی خود موضوع 18 میلیارد دلار و برخی تخلفات دیگر را پس از 6 سال مطرخ کرده، به نظر می رسد که زمان آن فرا رسیده قوه قضاییه مستقیم و بی واسطه به ماجرای 18 میلیارد دلار ورود کند و تکلیف آن را روشن سازد. رقم 18 میلیارد دلار رقم بالایی است و از آن ارقامی که آقای روحانی در سخنان خود مطرح کرد بسیار فراتر است.

مسئله ارزها و دلارهایی که به برخی داده شد و بسیاری از آنها نیز دلارهای دریافتی را با سوداگری وارد عرصه اقتصادی کشور نکردند و در جنگ اقتصادی علیه ایران با آمریکا همراهی کردند باید رسیدگی شود.

این افرد چه کسانی بودند؟ چرا تصمیم گرفته شد که در آن شرایط اقتصادی بیش از 18 میلیارد دلار ارز کشور این گونه حیف و میل شود؟ چه افراد و مسئولینی در این تصمیم گیری نقش داشتند؟

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دوم مرداد ماه 1397 در  دیدار هزاران نفر از قشرهای مردم از استانهای مختلف در باره نوسانات اخیر بازار ارز و سکه و کاهش ارزش پول ملی گفته بودند؛
«در همین قضایای ارز و سکه گفته شد مبلغ18 میلیارد دلار از ارز موجود کشور آن هم در حالی که برای تهیه ارز مشکل داریم، بر اثر بی‌تدبیری، به افرادی واگذار شد و برخی از آن سوء استفاده کردند. این موارد مشکلات مدیریتی است و ارتباطی با تحریم‌ها ندارد. وقتی ارز یا سکه به صورت غلط عرضه و تقسیم می‌شود، مشکلات فعلی به‌ وجود می آید زیرا این قضیه دو طرف دارد، یک طرف آن فردی است که دریافت می کند و طرف دیگر آن کسی است که عرضه می‌کند. همه بیشتر به‌دنبال آن فردی هستند که ارز یا سکه را گرفته است در حالی که تقصیر عمده متوجه آن فردی است که ارز یا سکه را با بی‌تدبیری عرضه کرده است که اقدامات اخیر قوه قضائیه نیز در واقع برخورد با کسانی است که با یک تخلف و خطای بزرگ، زمینه‌ساز این مسائل و کاهش ارزش پول ملی شدند.»

 

 

 


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.